Plugins - Jetpack by WordPress.com - Development (trunk) - en to nb_NO translation catalogue (1754 entries)

en:  (Opens in new window)
nb_NO: (åpnes i en ny fane)

en: %(number)s View | %(number)s Views
nb_NO[0]: %(number) visning
nb_NO[1]: %(number) visninger

en: %(number)s plugin | %(number)s plugins
nb_NO[0]: %(number)s utvidelse
nb_NO[1]: %(number)s utvidelser

en: %(slug)s has been activated.
nb_NO: %(slug)s har blitt aktivert.

en: %(slug)s has been deactivated.
nb_NO: %(slug)s har blitt deaktivert.

en: %1$d Food Menu Item | %1$d Food Menu Items
nb_NO[0]: %1$d element i matmeny
nb_NO[1]: %1$d elementer i matmeny

en: %1$s %2$s Views
nb_NO: %1$s %2$s visninger

en: %1$s %2$s to go.
nb_NO: %1$s %2$s igjen.

en: %1$s (%2$s) thinks you may be interested in the following post:
nb_NO: %1$s (%2$s) tror du kan være interessert i det følgende innlegget:

[ctx: %1$s = "Click here" in an HTML link]
en: Sure thing. %1$s to add a new text box, textarea, radio, checkbox, or dropdown field.
nb_NO: Helt klart. %1$s for å legge til  en ny tekstboks, tekstområde, valgknapper, avkrysningesbokser, eller nedtrekksmenyer.

[ctx: %1$s = "Feedback" in an HTML link]
en: Yep, you can read your feedback at any time by clicking the "%1$s" link in the admin menu.
nb_NO: Ja, du kan lese dine tilbakemeldinger når som helst ved å klikke på "%1$s"-lenken i administrasjonsmenyen.

[ctx: %1$s = blog name]
en: %1$s Sidebar
nb_NO: %1$s sidestolpe

[ctx: %1$s = deactivation URL, %2$s = "Deactivate {list of Jetpack module/feature names}]
en: If your site is not publicly accessible, consider <a href="%1$s" title="%2$s">deactivating this feature</a>. | If your site is not publicly accessible, consider <a href="%1$s" title="%2$s">deactivating these features</a>.
nb_NO[0]: Hvis ditt nettsted ikke er offentlig tilgjengelig bør du vurdere å <a href="%1$s" title="%2$s">deaktivere denne funksjonen</a>.
nb_NO[1]: Hvis ditt nettsted ikke er offentlig tilgjengelig bør du vurdere å <a href="%1$s" title="%2$s">deaktivere disse funksjonene</a>.

en: %1$s at %2$s
nb_NO: %1$s kl %2$s

en: %1$s on %2$s
nb_NO: %1$s på %2$s

[ctx: %l = list of Jetpack module/feature names]
en: Deactivate %l
nb_NO: Deaktiver %l

[ctx: %l = list of Jetpack module/feature names]
en: Like your site's RSS feeds, %l allows access to your posts and other content to third parties. | Like your site's RSS feeds, %l allow access to your posts and other content to third parties.
nb_NO[0]: Akkurat som  RSS-matinger, vil %l gi andre adgang til dine innlegg og annet innhold.
nb_NO[1]: Akkurat som  RSS-matinger, vil %l gi andre adgang til dine innlegg og annet innhold.

en: %s (Required)
nb_NO: %s (Obligatorisk)

en: %s Error
nb_NO: %s feil

en: %s ago
nb_NO: %s siden

en: %s has already been whitelisted
nb_NO: %s er allerede hvitlistet

en: %s has been activated.
nb_NO: %s har blitt aktivert.

en: %s has been deactivated.
nb_NO: %s er deaktivert

en: %s has been whitelisted.
nb_NO: %s er hvitlistet.

en: %s is not a valid command.
nb_NO: %s er ikke en gyldig kommando.

en: %s is not a valid module.
nb_NO: %s er ikke en gyldig modul.

en: %s is required
nb_NO: %s er obligatorisk

en: %s must be a Twitter username.
nb_NO: %s må være et Twitter-brukernavn.

en: %s option reset
nb_NO: innstilling %s tilbakestilt

en: %s plugin need updating. | %s plugins need updating.
nb_NO[0]: Utvidelsen %s trenger oppdatering.
nb_NO[1]: Utvidelsene %s trenger oppdateringer.

en: %s requires a valid email address
nb_NO: %s krever en gyldig epostadresse

en: %s requires at least one selection
nb_NO: %s krever minst ett valg

en: %s username:
nb_NO: %s brukernavn:

en: %s wants to access your site&#8217;s data.  Log in to authorize that access.
nb_NO: %s ønsker adgang til ditt nettsteds data. Logg inn for å godkjenne den adgangen..

en: %sConnect more admins%s
nb_NO: %sTilkoble flere administratorer%s

en: &laquo; Previous
nb_NO: &laquo; Forrige

en: &larr; Older Comments
nb_NO: &larr; Eldre kommentarer

en: &mdash; Select &mdash;
nb_NO: &mdash; Velg &mdash;

[ctx: 'get', 'delete', and 'update' are commands - do not translate.]
en: Above are your options. You may 'get', 'delete', and 'update' them.
nb_NO: Dine alternativer er ovenfor. Du kan 'get', 'delete' eller 'update' dem.

[ctx: 'wp jetpack options' is a command - do not translate.]
en: Type 'wp jetpack options' for more info.
nb_NO: Skriv 'wp jetpack options' for mer informasjon.

en: (no title)
nb_NO: (uten tittel)

en: (primary)
nb_NO: (primær)

en: (required)
nb_NO: (obligatorisk)

en: 10 community members
nb_NO: 10 medlemmer av nettsamfunnet

[ctx: 1: User Name, 2: Service Name (Facebook, Twitter, ...)]
en: %1$s on %2$s
nb_NO: %1$s på %2$s

en: 404 error page
nb_NO: Status 404-siden

en: 50 community members
nb_NO: 50 medlemmer av nettsamfunnet

en: <a class="button-primary" href="%s">Activate Now</a>
nb_NO: <a class="button-primary" href="%s">Aktiver nå</a>

en: <a class="button-primary" href="%s">Activate Now</a> or <a href="%s" >return to previous page</a>.
nb_NO: <a class="button-primary" href="%s">Aktiver nå</a> eller <a href="%s" >returner forrige side</a>.

en: <a href="%s" target="_blank">Learn more</a> about these options.
nb_NO: <a href="%s" target="_blank">Lær mer</a> om disse alternativene.

en: <b>%</b> Replies
nb_NO: <b>%</b> svar

en: <b>1</b> Reply
nb_NO: <b>1</b> svar

en: <p><a href="%1$s" title="Opt in to WordPress.com Site Management" >Activate Site Management</a> to manage multiple sites from our centralized dashboard at wordpress.com/sites. <a href="%2$s" target="_blank">Learn more</a>.</p><a href="%1$s" class="jp-button">Activate Now</a>
nb_NO: <p><a href="%1$s" title="Aktiver WordPress.com fjernadministrering" >Aktiver nettstedsadministrasjon</a> for å administrere flere nettsteder fra vårt kontrollpanel på wordpress.com/sites. <a href="%2$s" target="_blank">Lær mer</a>.</p><a href="%1$s" class="jp-button">Aktiver nå</a>

en: <span class="entry-gallery">&laquo; <a href="%1$s" title="Back to %2$s" rel="gallery">Back to Gallery</a></span>
nb_NO: <span class="entry-gallery">&laquo; <a href="%1$s" title="Back to %2$s" rel="gallery">Tilbake til galleriet</a></span>

en: <span class="meta-nav">&laquo;</span> Older
nb_NO: <span class="meta-nav">&laquo;</span> Eldre

en: <span>%d</span> bloggers like this:
nb_NO: <span>%d</span> bloggere liker dette:

en: <span>Author:</span> <a href="%1$s">%2$s</a>
nb_NO: <span>Forfatter:</span> <a href="%1$s">%2$s</a>

en: <strong>%s</strong> is not an allowed embed site.
nb_NO: <strong>%s</strong> er ikke et tillatt innbyggings-nettsted.

en: <strong>Jetpack is activated!</strong> Each site on your network must be connected individually by an admin on that site.
nb_NO: <strong>Jetpack er aktivert!</strong> Hver nettside av ditt nettverk må tilknyttes individuelt av en administrator for hver enkelt nettside.

en: <strong>You failed to correctly answer the math problem.</strong>  This is used to combat spam when the Protect API is unavailable.  Please use your browser's back button to return to the login form, press the "refresh" button to generate a new math problem, and try to log in again.
nb_NO: <strong>Du klarte ikke å svare korrekt på den matematiske oppgaven.</strong> Dette bruke til å bekjempe useriøst innhold når programgrensesnittet for beskyttelse ikke er tilgjengelig. Vennligst bruk tilbakeknappen i din nettleser for å gå tilbake til innloggingen, trykk så oppfrisk-knappen for å skape en ny matematisk oppgave,

en: A few catchy words to motivate your readers to comment
nb_NO: Et par velvalgte ord for motivere dine lesere til kommentare

en: A few catchy words to motivate your readers to comment.
nb_NO: Noen få fangende ord for å motivere dine lesere til å kommentere.

[ctx: A header for the short description display]
en: Description
nb_NO: Beskrivelse

[ctx: A header for the shortcode display]
en: Shortcode
nb_NO: Kortkode

[ctx: A header for the video sharing options area]
en: Share
nb_NO: Del

en: A known issue.
nb_NO: Et kjent problem,

en: A post or page is first published
nb_NO: Et innlegg eller en side er publisert første gang

en: A post or page is updated
nb_NO: Et innlegg eller en side er oppdatert

en: A problem with your XMLRPC file.
nb_NO: Et problem med ditt XMLRPC-grensesnitt.

en: A simple widget that displays social media icons.
nb_NO: En enkel widget som viser ikoner for sosiale medier.

en: A theme conflict.
nb_NO: En konflikt med et tema.

en: A widget in your sidebar allows visitors to subscribe to your site so that they receive an email
    		each time you publish new content. Your visitors can also subscribe to a post's comments to keep up with the conversation.
nb_NO: En widget i din sidekolonne som lar dine besøkende abonnere på ditt nettsted slik at de mottar en epost hver gang du publiserer nytt innhold. Dne besøkende kan også abonnere på kommentarene til et innlegg for å følge samtalen.

en: ACTIVE
nb_NO: AKTIV

en: Activate
nb_NO: Aktiver

en: Activate Akismet
nb_NO: Aktiver Akismet

en: Activate Jetpack Manage
nb_NO: Aktiver Jetpack Administrasjon

en: Activate Now
nb_NO: Aktiver nå

en: Activate Photon
nb_NO: Aktiver «Foton»

en: Activate Protect
nb_NO: Aktiver «Beskyttelse»

en: Activate Recommended Features
nb_NO: Akriver anbefalte funksjoner

en: Activate SEO Tools
nb_NO: Aktiver SEO-verktøy

en: Activate Site Management and JSON API
nb_NO: Aktiver Nettstedsadministrasjon og JSON API

en: Activate Site Stats
nb_NO: Aktiver nettstedstatistikk

en: Activate remote management
nb_NO: Aktiver fjernstyring

en: Activate this module to use the advanced SEO tools.
nb_NO: Aktiver denne modulen for å bruke avanserte SEO-verktøy

en: Activating recommended features…
nb_NO: Aktiverer anbefalte funksjoner...

en: Active
nb_NO: Aktiv

en: Add
nb_NO: Legg til

en: Add Contact Form
nb_NO: Legg til kontaktskjema

en: Add Many Items
nb_NO: Legg til flere punkter

en: Add Menu Item
nb_NO: Legg til menypunkt

en: Add New
nb_NO: Legg til ny

en: Add New Comic
nb_NO: Legg til ny tegnseriestripe

en: Add New Menu Item Label
nb_NO: Legg til ny menypunkt-tittel

en: Add New Menu Section
nb_NO: Legg til ny menyseksjon

en: Add New Project
nb_NO: Legg til nytt prosjekt

en: Add New Project Tag
nb_NO: Legg til nytt prosjektstikkord

en: Add New Project Type
nb_NO: Legg til ny prosjekttype

en: Add New Testimonial
nb_NO: Legg til ny anbefaling

en: Add One Item
nb_NO: Legg til et punkt

en: Add These New Menu Items
nb_NO: Legg til disse nye menypunktene

en: Add a new field
nb_NO: Sett inn et nytt felt

en: Add a new service
nb_NO: Legg til en ny tjeneste

en: Add an email signup form to allow people to subscribe to your blog.
nb_NO: Legg til et abonnementsskjema for å la leserne abonnere på ditt nettsted.

en: Add and organize content that doesn’t necessarily fit into a post or static page such as portfolios
    		or testimonials. Custom	content can be visible at specific URLs, or you may add them with shortcodes.
nb_NO: Legg til eller organiser innhold som ikke nødvendigvis passer som innlegg eller statiske siderm slik som portfolios
    		eller anbefalinger. Tilpasset	innhold kan sees på spesielle, interne nettadresser, eller du kan vise dem med kortkoder.

en: Add another option
nb_NO: Legg til et nytt alternativ

en: Add logo
nb_NO: Legg til logo

en: Add or remove Labels
nb_NO: Legg til eller fjern titler

en: Add or remove tags
nb_NO: Legg til eller fjern stikkord

en: Add sharing buttons to your blog and allow your visitors to share posts with their friends.
nb_NO: Legg delingsknapper til ditt nettsted og tillat dine besøkende å dele innlegg med sine venner,

en: Add this form to my post
nb_NO: Sett dette skjemaet inn i innlegget

en: Add to section:
nb_NO: Legg til seksjon:

en: Add-on
nb_NO: Tillegg

en: Add-on CSS <b>(Recommended)</b>
nb_NO: CSS-tillegg <strong>(anbefalt)</strong>

en: Address:
nb_NO: Adresse:

en: Admin bar
nb_NO: Verkøylinje

en: Ads
nb_NO: Annonser

en: Advanced SEO tools
nb_NO: Avanserte SEO-verktøy

en: Advanced.  If this option is checked, you must include these files in your theme manually for the sharing links to work.
nb_NO: Avansert: Hvis dette alternativet er valgt må du manuelt inkludere disse filene i ditt tema for at delingslenkene skal virke.

[ctx: Affects all sites in a Multisite network.]
en: Global
nb_NO: Globalt

en: Akismet can help to keep your blog safe from spam!
nb_NO: Akismet kan hjelpe deg med å holde ditt nettsted fritt for useriøse kommentarer!

en: All
nb_NO: Alle

en: All Comics
nb_NO: Alle tegneseriestriper

en: All Menu Item Labels
nb_NO: Alle menypunkt-titler

en: All Menu Sections
nb_NO: Alle menyseksjoner

en: All Project Tags
nb_NO: Alle prosjekt-stikkord

en: All Project Types
nb_NO: Alle prosjekttyper

en: All Projects
nb_NO: Alle prosjekter

en: All Testimonials
nb_NO: Alle anbefalinger

en: All author pages
nb_NO: Alle forfattersider

en: All category pages
nb_NO: Alle kategorisider

en: All date archives
nb_NO: Alle datoarkiv

en: All modules activated!
nb_NO: Alle modulene aktivert!

en: All modules activated.
nb_NO: Alle moduler aktivert.

en: All modules deactivated!
nb_NO: Alle modulene er deaktivert!

en: All pages
nb_NO: Alle sider

en: All plugins are up-to-date. Awesome work!
nb_NO: Alle utvidelser oppdatert. Godt gjort!

en: All plugins are up-to-date. Keep up the good work!
nb_NO: Alle utvidelser er oppdaterte. Fortsette det gode arbeidet!

en: All posts
nb_NO: Alle innlegg

en: All tag pages
nb_NO: Alle stikkordsider

en: All taxonomy pages
nb_NO: Alle taksonomisider

en: All the WordPress apps are built for speed. You'll notice the difference in performance immediately, with near-instant page-loads and less waiting around.
nb_NO: Alle WordPress-appene er bygget for hastighet. Du vil legge merke til ytelsesforskjellen straks, med nesten øyeblikkelig sidelasting og mindre venting.

en: All-time comments
nb_NO: Kommentarer til all tid

en: All-time views
nb_NO: Visninger til all tid

en: Allow individual site administrators to manage their own connections (connect and disconnect) to <a href="//wordpress.com">WordPress.com</a>
nb_NO: Tillat den enkelte nettstedadministrator å bestemme sin egen oppkobling (koble til og koble fra) til <a href="//wordpress.com">WordPress.com</a>

en: Alphabetical
nb_NO: Alfabetisk

en: Alternate text:
nb_NO: Alternativ tekst:

en: An <span>Automattic</span> Airline
nb_NO: En <span>Automattic</span>-flylinje

en: An API key is needed for Protect.
nb_NO: En API-nøkkel er nødvendig for beskyttelse.

en: An administrator for this blog must set up the Jetpack connection.
nb_NO: En administrator for dette nettstedet må sette opp Jetpack-tilkoblingen.

en: An error has been encountered.
nb_NO: En feil har oppstått.

en: An error occurred creating your new sharing service - please check you gave valid details.
nb_NO: Det oppstod en feil når den nye tjenesten for deling skulle lages - vennligst sjekk at du ga gyldige detaljer.

en: An error occurred. Please try again later.
nb_NO: En feil oppsto. Vennligst prøv igjen.

en: An incompatible plugin.
nb_NO: En inkompatibel utvidelse.

en: An invalid request was made. This normally means that something intercepted or corrupted the request from your server to the Jetpack Server. Try again and see if it works this time.
nb_NO: En ugyldig forespørsel ble gjort. Dette betyr normalt at noe snappet opp eller ødela forespørselen fra din server til serveren hos Jetpack. Prøv igjen og se om det virker denne gangen.

en: Answer a short survey to let us know how we&#8217;re doing and what to add in the future.
nb_NO: Besvar en kort spørreundersøkelse og la oss få vite hvordan vi gjør det og hva vi bør legg til i fremtiden.

en: Aperture
nb_NO: Blenderåpning

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
nb_NO: Beklager, men ingen resultater ble funnet for det ønskede arkivet. Kanskje et søk vil hjelpe med å finne et relatert innlegg.

en: Archive page
nb_NO: Arkivside

en: Are you sure you want to exit the form editor without saving?  Any changes you have made will be lost.
nb_NO: Vil du gå ut av skjema-editor uten å lagre? Forandringer du har gjort vil forsvinne.

en: Are you sure you want to stop Publicizing posts to this connection?
nb_NO: Er du sikker på at du vil stanse publiseringen av innlegg til denne forbindelsen?

en: Are you sure? This cannot be undone. Type "yes" to continue:
nb_NO: Er du sikker? Dette kan ikke angres. Skriv "yes" for å fortsette:

en: At A Glance
nb_NO: På et øyeblikk

en: Attachment Page
nb_NO: Vedleggsside

en: Author Bio
nb_NO: Forfatterinformasjon

en: Authors
nb_NO: Forfattere

en: Automate Spam Blocking
nb_NO: Automatisk søppelblokkering

en: Automated social marketing.
nb_NO: Automatisert sosial markedsføring.

en: Automatic site updates.
nb_NO: Automatiske oppdateringer av nettstedet.

en: Automatically create two sitemap files that list the URLs of posts and pages in your site.
    		This makes it easier for search engines (like Google) to include your site in relevant search results.
nb_NO: Lag to nettstedskart automatisk. Disse ramser opp adresseneene til alle innlegg og sider på ditt nettsted.
    		Dette gjør det enklere for søkemotorer (som Google) å med ditt nettsted i relevante søkeresultater.

en: Automatically optimize your site for mobile. Jetpack's mobile theme uses the header image,
    		background, and widgets from your current theme. Post format support means your photos and galleries
    		will also look fantastic.
nb_NO: Automatisk optimalisering av ditt nettsted for mobil. Jetpacks mobile tema bruker sidetopp-bildet, bakgrunn og widgeter fra ditt hovedtema. Støtte for innleggsformater betyr at dine bilder og gallerier også vil se flotte ut.

en: Automatically proofread content when:
nb_NO: Korrekturles automatisk innhold når:

en: Automatically share and promote newly published posts to Facebook, Twitter, Tumblr, Google+, Path,
    		and LinkedIn. You can add connections for yourself or for all users on your site.
nb_NO: Automatisk del nye innlegg til Facebook, Twitter, Tumblr, Google+, Path,
    		og LinkedIn. Du kan legge til en tilkobling kun for deg selv eller for alle brukere på nettstedet.

en: Available Modules:
nb_NO: Tilgjengelige moduler:

en: Available Services
nb_NO: Tilgjengelige tjenester

en: Avatar Size (px):
nb_NO: Avtarstørrelse (px):

en: Back to Top &uarr;
nb_NO: Tilbake til toppen &uarr;

en: Background color
nb_NO: Bakgrunnsfarge

en: Backups
nb_NO: Sikkerhetskopier

en: Backups are recommended to protect your site before you make any changes.
nb_NO: Sikkerhetskopier er anbefalt for å beskytte ditt nettsted før du gjør endringer.

en: Be sure to click "Update Profile" at the bottom of the screen to save your changes.
nb_NO: Husk å klikke "oppdater profil" nederst på skjermen for å lagre endringene.

en: Before you completely disconnect Jetpack is there anything we can do to help?
nb_NO: Før du frakobler Jetpack fullstendig, er det noe vi kan hjelpe med?

en: Before you hit Publish, please refresh the following connection(s) to make sure we can Publicize your post:
nb_NO: Før du trykker Publiser, vennligst oppfrisk følgende oppkobling(er) for å sørge for at vi kan publisere ditt innlegg til sosiale media.

en: Best overall day
nb_NO: Beste dag

en: Better results on search engines and social media.
nb_NO: Bedre resultater på søkemotorer og i sosiale media.

en: Bias Language
nb_NO: Forutinntatt språk

en: Bio:
nb_NO: Info:

en: Black
nb_NO: Svart

en: Block site attacks.
nb_NO: Blokkér netstedsangrep

en: Blog Archives
nb_NO: Innleggsarkiv

en: Blog Display
nb_NO: Bloggvisning

en: Blog Stats
nb_NO: Nettstedstatistikk

en: Blog Subscriptions
nb_NO: Nettstedsabonnementer

en: Blog URL:
nb_NO: Nettsted URL:

en: Blog follow email text
nb_NO: Tekst i epost om å følge nettstedet

en: Blue
nb_NO: blå

en: Border Color (hex):
nb_NO: Kantlinjens farge (hex):

en: Bring the power of the WordPress.com cloud to your self-hosted WordPress. Jetpack enables you to connect your blog to a WordPress.com account to use the powerful features normally only available to WordPress.com users.
nb_NO: Ta kraften fra WordPress.com-skyen til din egen WordPress-installasjon. Jetpack lar deg koble din blogg til en WordPress.com-konto, og bruke avanserte funksjoner som normalt kun er tilgjengelige for WordPress.com-brukere.

en: Build a community.
nb_NO: Bygg et nettsamfunn

en: Bulk and automatic updates
nb_NO: Masse- og automatiske oppdateringer

en: Button style
nb_NO: Knappestil

en: By adding a contact form, your readers will be able to submit feedback to you. All feedback is automatically scanned for spam, and the legitimate feedback will be emailed to you.
nb_NO: Ved å legge til et kontaktskjema vil dine lesere kunne sende deg tilbakemeldinger. Alle tilbakemeldinger blir automatisk skannet for useriøse, og godkjente tilbakemeldinger vil bli sendt deg på epost.

en: CSS Revisions
nb_NO: CSS-versjoner

en: CSS Stylesheet Editor
nb_NO: CSS stilark-editor

en: Camera
nb_NO: Kamera

en: Can I add more fields?
nb_NO: Kan jeg legge til flere felter?

en: Can I send a notification to more than one person?
nb_NO: Kan jeg sende varsel til flere enn én person?

en: Can I view my feedback within WordPress?
nb_NO: Kan jeg se mine tilbakemeldinger i WordPress?

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Cancel reply
nb_NO: Avbryt svar

en: Cannot deal with cookie redirects, as headers are already sent.
nb_NO: Kan ikke håndtere redirigeringer via informasjonskapsler fordi dokumenthodet allerede er sendt ut.

en: Caption:
nb_NO: Bildetekst:

en: Carousel
nb_NO: Karusell

en: Category
nb_NO: Kategori

en: Center
nb_NO: Sentrert

en: Change logo
nb_NO: Endre logo

en: Change whether your visitors can subscribe to your posts or comments or both.
nb_NO: Endre hvorvidt dine besøkende kan abonnere på dine innlegg, dine kommentarer eller begge deler.

en: Chart stats by
nb_NO: Statistikkdiagram etter

en: Cheatin' uh?
nb_NO: Jukser vi?

en: Check for Spam
nb_NO: Se etter useriøse

en: Check the box above to record each new set of posts loaded via Infinite Scroll as a page view in Google Analytics.
nb_NO: Kryss av i boksen over for å registrere hver ny innlasting av innlegg med ubegrenset rulling som en side i Google Analytics

en: Checkbox
nb_NO: Avkrysningsboks

en: Checking
nb_NO: Kontrollerer

en: Choose Images
nb_NO: Velg bilder

en: Choose between a full post or an excerpt for the blog and archive pages, or opt for the theme's default combination of excerpt and full post.
nb_NO: Velg mellom fullt innlegg eller utdrag for blogg- og arkivsidene, eller gå for temaets standard kombinasjon av utdrag og fullt innlegg.

en: Choose between a full post or an excerpt for the blog and archive pages.
nb_NO: Velg mellom fullt innhold eller et utdrag for blogg- og arkivsidene.

en: Choose from a set of visibility options for sidebar widgets such as showing them only certain categories,
    		only on error pages, or only search results pages. You can also do the reverse and choose to hide them on certain pages.
nb_NO: Velg fra et utvalg av synlighetsalternativer for widgets slik som å vise dem bare for visse kategorier,
    		bare på feilmeldingssider eller bare på søkeresultatsider. Du kan også gjøre omvendt og skjule dem på visse sider.

en: Choose from the most used Labels
nb_NO: Velg fra de mest brukte titlene

en: Choose from the most used tags
nb_NO: Velg fra de mest brukte stikkordene

en: Choose logo
nb_NO: Velg logo

en: Circles
nb_NO: Sirkler

en: Cleared all whitelisted IPs
nb_NO: Fjernet alle alle hvitlistede IP-adresser

en: Clich&eacute;s
nb_NO: Klisjeer

en: Click here
nb_NO: Klikk her

en: Click to Press This!
nb_NO: Klikk for å skrive om dette!

en: Click to autoplay the presentation!
nb_NO: Klikk for automatisk avspilling av presentasjonen!

en: Click to email this to a friend
nb_NO: Klikk for å sende dette med epost til en venn

en: Click to print
nb_NO: Klikk for å skrive ut

en: Click to share on %s
nb_NO: Klikk for å dele på %s

en: Click to share on Facebook
nb_NO: Klikk for å dele på Facebook

en: Click to share on Google+
nb_NO: Klikk for å dele på Google+

en: Click to share on LinkedIn
nb_NO: Klikk for å dele på LinkedIn

en: Click to share on Pinterest
nb_NO: Klikk for å dele på Pinterest

en: Click to share on Pocket
nb_NO: Klikk for å dele på Pocket

en: Click to share on Reddit
nb_NO: Klikk for å dele på Reddit

en: Click to share on Telegram
nb_NO: Klikk for å dele på Telegram

en: Click to share on Tumblr
nb_NO: Klikk for å dele på Tumblr

en: Click to share on Twitter
nb_NO: Klikk for å dele på Twitter

en: Click to share on WhatsApp
nb_NO: Klikk for å dele på WhatsApp

en: Click to view detailed stats.
nb_NO: Klikk for å se detaljert statistikk.

en: Click to view slideshow.
nb_NO: Klikk for å vise bildefremvisning.

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Color Scheme
nb_NO: Fargeoppsett

en: Comic
nb_NO: Tegneserie

en: Comic draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview comic</a>
nb_NO: Kladd til tegenseriestripe oppdatert, <a target="_blank" href="%s">Forhåndsvis stripa</a>

en: Comic published. <a href="%s">View comic</a>
nb_NO: Tegneseriestripe publisert. <a href="%s">Vis stripa</a>

en: Comic restored to revision from %s
nb_NO: Tegneseriestripe gjenopprettet til revisjon fra %s

en: Comic saved.
nb_NO: Tegneseriestripe lagret.

en: Comic scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview comic</a>
nb_NO: Tegnseriestripe planlagt for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Forhåndsvis stripa</a>

en: Comic submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview comic</a>
nb_NO: Tegnseriestripe lagt inn. <a target="_blank" href="%s">Forhåndsvis sripa</a>

en: Comic updated.
nb_NO: Tegneseriestripe oppdatert.

en: Comic updated. <a href="%s">View comic</a>
nb_NO: Tegneseriestripe oppdatert. <a href="%s">Vis stripa</a>

en: Comics
nb_NO: Tegneserier

en: Comment
nb_NO: Kommenter

en: Comment Likes are
nb_NO: Kommentar-likinger er

en: Comment cache problem?
nb_NO: Bufferproblemer med kommentarer?

en: Comment follow email text
nb_NO: Tekst i epost for å følge kommentarer

en: Comment navigation
nb_NO: Navigering blant kommentarer

en: Commenting as %s
nb_NO: Kommenterer som %s

en: Comments
nb_NO: Kommentarer

en: Comments are not allowed.
nb_NO: Kommentarer er ikke tillatt.

en: Comments headline
nb_NO: Overskrift kommentarer

en: Comments on this post are closed.
nb_NO: Kommentarer til dette innlegget er stengt.

en: Community
nb_NO: Nettsamfunn

en: Community Widget
nb_NO: Widget for nettsamfunn

en: Complex Phrases
nb_NO: Komplekse setninger

en: Config
nb_NO: Konfigurasjon

en: Configure
nb_NO: Konfigurer

en: Configure %s
nb_NO: Sett opp %s

en: Configure Akismet
nb_NO: Konfigurer Akismet

en: Confirm Disconnect
nb_NO: Bekreft frakobling

en: Connect
nb_NO: Koble til

en: Connect Jetpack
nb_NO: Tilkoble Jetpack

en: Connect and share your posts on %s
nb_NO: Koble til del dine innlegg på %s

en: Connect to
nb_NO: Koble til

en: Connect to WordPress.com
nb_NO: Koble til WordPress.com

en: Connect to WordPress.com (free) to get started!
nb_NO: Koble til WordPress.com (gratis) og kom i gang!

en: Connect to WordPress.com to get started
nb_NO: Koble til WordPress.com for å komme i gang.

en: Connect with the Community
nb_NO: Kom i kontakt med nettsamfunnet

en: Connect with your Visitors
nb_NO: Kom i kontakt med dine besøkende

en: Connect your blog to popular social networking sites and automatically share new posts with your friends.
nb_NO: Koble nettstedet ditt opp mot populære nettverk og automatisk del nye innlegg med dine venner.

en: Connected
nb_NO: Tilkoblet

en: Connected as:
nb_NO: Koblet til som:

en: Connecting Jetpack will show you <strong>stats</strong> about your traffic, <strong>protect</strong> you from brute force attacks, <strong>speed up</strong> your images and photos, and enable other <strong>traffic and security</strong> features.
nb_NO: Ved å koble til med Jetpack vil det gi deg <strong>statistikk</strong> over din trafikk, <strong>beskytte</strong> deg mot angrep, <strong>øke farten</strong> på dine bilder og gjøre flere <strong>trafikk- og sikkerhetsrelaterte</strong> funksjoner tlgjengelige.

en: Contact Form
nb_NO: Kontaktskjema

en: Contact Form URL:
nb_NO: Kontaktskjema URL

en: Contact Info & Map
nb_NO: Kontaktinformasjon og kart

en: Content Options
nb_NO: Innholdsalternativer

en: Continue &rarr;
nb_NO: Fortsett &rarr;

en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
nb_NO: Fortsett å lese %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
nb_NO: Fortsett å lese <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Convert to Comic
nb_NO: Konverter til tegneseriestripe

en: Convert to Post
nb_NO: Konverter til innlegg

en: Copied!
nb_NO: Kopiert!

en: Copyright
nb_NO: Opphavsrett

en: Count the page views of registered users who are logged in.
nb_NO: Tell sidevisninger for registrerte brukere som er logget inn.

en: Create <a href="%s" title="Go to Users → All Users">additional Administrators</a> to change primary user.
nb_NO: Opprett <a href="%s" title="Gå til brukere → Alle brukere">flere administratorer</a> for ¨endre primærbruker.

en: Create Share Button
nb_NO: Lag en delingsknapp

en: Currently Reading
nb_NO: Leser for tiden

en: Custom
nb_NO: Tilpasset

en: Custom CSS
nb_NO: Tilpasset CSS

en: Custom CSS Stylesheet
nb_NO: Tilpasset CSS-stilark

en: Custom Email Address
nb_NO: Tilpasset epostadresse

en: Custom Message:
nb_NO: Tilpasset melding:

en: Custom field deleted.
nb_NO: Tilpasset felt slettet.

en: Custom field updated.
nb_NO: Tilpasset felt oppdatert.

en: Customer Name
nb_NO: Kundens navn

en: Customer Testimonials
nb_NO: Kundeanbefalinger

en: Customers on paid plans also benefit from unlimited backups of your entire site, spam protection, malware scanning, and automated fixes.
nb_NO: Kunder på våre betalte løsninger nyter også godt av ubegrensede sikkerhetskopier av hele ditt nettsted, beskyttelse mot søppelkommentarer, søk etter skadelig programvare og automatiske feilrettinger.

en: Customize
nb_NO: Tilpass

en: Customize Testimonials Archive
nb_NO: Tilpass arkivet for anbefalinger

en: DOWN
nb_NO: NEDE

en: Daily Archives: %s
nb_NO: Daglige arkievr: %s

en: Daily archives
nb_NO: Daglige arkiv

en: Dark
nb_NO: Mørk

en: Dashboard
nb_NO: Kontrollpanel

en: Date
nb_NO: Dato

en: Day
nb_NO: Dag

en: Days
nb_NO: Dager

en: Deactivate
nb_NO: Deaktiver

en: Deactivating %(slug)s…
nb_NO: Deaktiverer %(slug)s…

en: Debug Info
nb_NO: Feilsøkingsinformasjon

en: Debug Jetpack for more information.
nb_NO: Feilsøk Jetpack for mer informasjon.

en: Default
nb_NO: Standard

[ctx: Default label for new HTML form field in contact form builder]
en: New Field
nb_NO: Nytt felt

[ctx: Default label for the first option to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: First option
nb_NO: Første alternativ

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Delete Permanently
nb_NO: Slett permanent

en: Delete this item permanently
nb_NO: Slett dette elementet for godt

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Detailed information
nb_NO: Detaljert informasjon

en: Detailed stats and traffic tools to help your site grow
nb_NO: Detaljert besøkstatistikkfor å hjelpe ditt nettsted å vokse

en: Diacritical Marks
nb_NO: Diakritiske merker

en: Disable CSS and JS
nb_NO: Deaktiver CSS og JS

en: Disable Post By Email
nb_NO: Deaktiver publisering via epost

en: Disabled
nb_NO: Slått av

en: Disconnect
nb_NO: Koble fra

en: Disconnect Jetpack
nb_NO: Frakoble Jetpack

en: Disconnect site from WordPress.com
nb_NO: Koble nettstedet fra WordPress.com

en: Disconnecting Jetpack
nb_NO: Frakobler Jetpack

en: Dismiss this notice
nb_NO: Avvis denne notisen

en: Dismiss this notice.
nb_NO: Avvis dette varselet.

en: Display Header Text
nb_NO: Vis topptekst

en: Display WordPress Posts
nb_NO: Vis WordPress-innlegg

en: Display a countdown to a certain date.
nb_NO: Vis nedtelling til en bestemt dag.

en: Display a map with your location, hours, and contact information.
nb_NO: Vis din plassering på kart, dine åpningstider og din kontaktinformasjon.

en: Display a mini version of your Gravatar Profile
nb_NO: Vis en miniversjon av din gravatarprofil

en: Display a photo gallery or slideshow
nb_NO: Vis et bildegalleri eller en bildekarusell

en: Display all your gallery pictures in a cool mosaic.
nb_NO: Vis frem fine bilder in stilig mosaikk.

en: Display an image in your sidebar
nb_NO: Vis et bilde i sidestolpen

en: Display an official Twitter Embedded Timeline widget.
nb_NO: Vis den offisielle widgeten for Twitter innebygget tidslinje

en: Display as:
nb_NO: Vis som:

en: Display author
nb_NO: Vis forfatter

en: Display categories
nb_NO: Vis kategorier

en: Display date
nb_NO: Vis dato

en: Display date when entry was published.
nb_NO: Vis datoen innlegget ble publisert.

en: Display entry's category or tag.
nb_NO: Vis innleggets kategori eller stikkord.

en: Display featured images
nb_NO: Vis fremhevede bilder

en: Display images in full-size carousel slideshow.
nb_NO: Vis bildene i full størrelse i lysbildefremvisningen.

en: Display members of your site's community.
nb_NO: Vis medlemmer av nettsamfunnet omkring for nettsted

en: Display on blog and archives
nb_NO: Vis på blogg- og arkivsider

en: Display on pages
nb_NO: Vis på sider

en: Display on single posts
nb_NO: Vis på enkeltinnlegg

en: Display share menu and allow viewers to embed or download this video
nb_NO: Vis delingsmeny og la besøkende bygge inn eller dele denne videoen

en: Display tags
nb_NO: Vis stikkord

en: Display your books from Goodreads
nb_NO: Vis dine bøker fra Goodreads

en: Displays a list of recent posts from another WordPress.com or Jetpack-enabled blog.
nb_NO: Viser en liste av nyeste innlegg fra et annet WordPress.com- eller Jetpack-aktivert nettsted.

en: Do I need to fill this out?
nb_NO: Trenger jeg fylle ut dette?

en: Do not track.
nb_NO: Ikke spor.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is empty.
nb_NO: Domenet `%1$s` passerte ikke kontrollen 'is_usable_domain' fordi det er tomt.

en: Don&#8217;t send this to subscribers
nb_NO: Ikke send dette til abonnenter

en: Don't show the Reblog button on posts
nb_NO: Ikke vis reblogg-knapen på innlegg

en: Don't use the theme's original CSS.
nb_NO: Ikke bruk temaets originale CSS.

en: Double Negatives
nb_NO: Dobbel negasjon

en: Download
nb_NO: Last ned

en: Download the free WordPress app for your Android based phone
nb_NO: Last ned gratis WordPress-app for din Android-smarttelefon

en: Download the free WordPress app for your Linux machine
nb_NO: Last ned gratis WordPress-app for din Linux-maskin

en: Download the free WordPress app for your iPhone
nb_NO: Last ned gratis WordPrss-app for din iPhone

en: Downtime Monitoring
nb_NO: Overvåling av nedetid

en: Drag and drop available services here.
nb_NO: Dra og slipp tilgjengelige tjenester hit.

en: Drag and drop the services you'd like to enable into the box below.
nb_NO: Dra og slipp de tjenestene du vil aktivere inn i boksen under.

en: Drag up or down
    to re-arrange
nb_NO: Da opp eller ned for å endre rekkefølgen

en: Drive more traffic to your site
nb_NO: Led mer trafikk til ditt nettsted

en: Drop down
nb_NO: Nedtrekksliste

en: Drop images to upload
nb_NO: Dra og slipp bilder for å laste opp

en: Each module has an Activate or Deactivate link so you can toggle one individually.
nb_NO: Hver modul har en aktiver- og deaktiver-lenke slik at du kan veksle hver av dem individuelt.

en: Earn income by allowing Jetpack to display high quality ads (powered by WordAds).
nb_NO: Tjen penger ved å tillate Jetpack å vise annonser av høy kvalitet (drevet av WordAds).

en: Easily feature all posts with the <a href="%1$s">"featured" tag</a> or a tag of your choice. Your theme supports up to %2$s posts in its featured content area.
nb_NO: Frehev alt innhold enkelt med <a href="%1$s">stikkordet "fremhevet"</a> eller et annet fritt valgt stikkord. Ditt tema støtter inntil %2$s innlegg i sitt område for fremhevede innlegg.

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Edit CSS
nb_NO: Rediger CSS

en: Edit Comic
nb_NO: Rediger tegneserie

en: Edit Details
nb_NO: Rediger detaljer

en: Edit Menu Item
nb_NO: Rediger menypunkt

en: Edit Menu Item Label
nb_NO: Rediger menypunkt-tittel

en: Edit Menu Section
nb_NO: Rediger menyseksjon

en: Edit Project
nb_NO: Rediger prosjekt

en: Edit Project Tag
nb_NO: Rediger prosjekt-stikkord

en: Edit Project Type
nb_NO: Rediger prosjekttype

en: Edit Selection...
nb_NO: Rediger Utvalg…

en: Edit Testimonial
nb_NO: Rediger anbefaling

en: Edit Your Profile
nb_NO: Rediger din profil

en: Edit this new field
nb_NO: Rediger dette nye feltet

en: Email
nb_NO: Epost

en: Email Address
nb_NO: Epostadresse

en: Email Address:
nb_NO: Epostadresse:

en: Email check failed, please try again
nb_NO: E-postsjekk mislyktes, vennligst prøv igjen

en: Email me whenever
nb_NO: Send meg epost når

en: Email notifications
nb_NO: Epost-varslinger

en: Email settings
nb_NO: Epost-innstillinger

en: Emails will be sent to %s (<a href="%s">Edit</a>)
nb_NO: Epost vil bli sendt til %s (<a href="%s">Rediger</a>)

en: Empty Spam
nb_NO: Tøm papirkurven.

en: Enable Backups
nb_NO: Skru på sikkerhetskopier

en: Enable Jetpack Stats
nb_NO: Slå på Jetoack nettstedstatistikk

en: Enable Portfolio Projects for this site.
nb_NO: Aktiver portefølje-prosjekter for dette nettstedet.

en: Enable Post By Email
nb_NO: Aktiver publisering via epost

en: Enable Testimonials for this site.
nb_NO: Gjør innholdstypen anbefalinger tilgjengelig på dette nettstedet.

en: Enable VaultPress Backups
nb_NO: Gjør VaultPress sikkerhetskopier tigjengelige

en: Enable auto-updates
nb_NO: Muliggjør automatiske oppdateringer

en: Enable auto-updates on WordPress.com
nb_NO: Aktiver automatiske oppdateringer på WordPress.com

en: Enable carousel
nb_NO: Slå på karusell

en: Enable excerpts on front page and on archive pages
nb_NO: Vis kun utdrag på forsiden og arkivsidene

en: Enable or disable Jetpack portfolio post type.
nb_NO: Aktiver eller deaktiver Jetacks innholdstype for portefølje.

en: Enable or disable Jetpack testimonial post type.
nb_NO: Aktiver eller deaktiver innholdstypen for anbefalinger

en: Enable proofreading for the following grammar and style rules when writing posts and pages:
nb_NO: Aktiver korrekturlesing for følgende grammatikk- og stilregler når du skriver innlegg og sider:

en: Enabled
nb_NO: Slått på

en: Enabled Services
nb_NO: Aktiverte tjenester

en: English Options
nb_NO: Valg for engelsk

en: Enter a WordPress.com or Jetpack WordPress site URL.
nb_NO: Legg inn URL for et WordPress.com- eller et WordPress med Jetpack-nettsted

en: Enter text to use as headline.
nb_NO: Oppgi en tekst som overskift.

en: Enter the URL of a 16x16px icon you want to use for this service.
nb_NO: Skriv inn URL-en til et ikon med dimensjonene 16x16 px som du vil bruke for denne tjenesten.

en: Enter the customer's name here
nb_NO: Oppgi kundens navn her

en: Enter the menu item's name here
nb_NO: Legg inn navnet på menypunktet her

en: Enter your email address
nb_NO: Skriv inn din epostadresse

en: Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.
nb_NO: Oppgi epostadressen din for å abonnere på dette nettstedet og motta varsler om nye innlegg via epost.

en: Enter your meta key "content" value to verify your blog with %s
nb_NO: Legg inn din meta "content"-verdi for å verifisere dit nettsted overfor %s.

en: Error Details: %s
nb_NO: Detaljer om feil: %s

en: Error Details: Jetpack ID begins with a numeral. Do not publicly post this error message! %s
nb_NO: Feil-detaljer: Jetpack ID begynner med et nummer. Ikke publiser denne meldingen! %s

en: Error Details: Jetpack ID is empty. Do not publicly post this error message! %s
nb_NO: Feil-detaljer: Jetpack ID er tom. Ikke publiser denne feilmeldingen! %s

en: Error Details: Jetpack ID is not a scalar. Do not publicly post this error message! %s
nb_NO: Feildetaljer: Jetpack ID er ikke numerisk. Ikke publiser denne feilmeldingen! %s

en: Error code: %s
nb_NO: Feilkode: %s

en: Error in moving to Trash.
nb_NO: Feil ved flytting til papirkurven.

en: Error in restoring from Trash.
nb_NO: Feil ved gjenoppretting fra papirkurven.

en: Error loading profile
nb_NO: Feil ved lasting av profil

en: Error!
nb_NO: Feil!

en: Error, bad module.
nb_NO: Feil, ugyldig modul.

en: Error: please enter a valid email address.
nb_NO: Feil: Vennligst skriv inn en gyldig epostadresse.

en: Error: please fill the required fields (name, email).
nb_NO: Feil: Vennligst fyll ut det nødvendige feltet (navn, epost).

en: Every minute | Every %d minutes
nb_NO[0]: Hvert minutt

[ctx: Example of a phone number]
en: 1-202-555-1212
nb_NO: +47 123 45 678

en: Example:
nb_NO: Eksempel:

[ctx: Example: "412 Spam comments blocked"]
en: Spam comments blocked.
nb_NO: Useriøse kommentarer blokkert.

[ctx: Example: The user is looking at a page, not a post.]
en: Page
nb_NO: Side

en: Excerpts
nb_NO: Utdrag

en: Expecting an array
nb_NO: Forventer en rekke (array)

en: Explain...
nb_NO: Forklar…

en: Export feedback as CSV
nb_NO: Eksporter tilbakemeldinger som CSV-fil.

en: F jS, Y
nb_NO: j. F Y

en: Facebook Page URL
nb_NO: Facebook Side-URL

en: Failed permissions, please try again.
nb_NO: Utilstrekkelige rettigheter. Prøv igjen.

en: Faster site speeds through the WordPress.com CDN
nb_NO: Raskere nettsted gjennom nruk av nettverket til WordPress.com

en: Featured
nb_NO: Fremhevet

en: Featured Content
nb_NO: Fremhevet innhold

en: Featured Images
nb_NO: Fremhevede bilder

en: Features can be activated or deactivated at any time.
nb_NO: Funksjoner kan aktiveres eller deaktivers når som helst.

en: Feed(s) to Display:
nb_NO: Innmating(er) å vise:

en: Feedback
nb_NO: Tilbakemelding

en: Feedback discarded.
nb_NO: Tilbakemelding avvist.

en: Feedback(s) marked as spam
nb_NO: Tilbakemelding(ene) merket som useriøs(e).

en: Field type
nb_NO: Type felt

en: Filter Testimonials list
nb_NO: Filtrer oversikten over anbefalinger

en: Filter projects list
nb_NO: Filtrer oversikten over prosjekter

en: Find out by disabling all plugins except Jetpack. If the problem persists, it's not a plugin issue. If the problem is solved, turn your plugins on one by one until the problem pops up again – there's the culprit! Let us know, and we'll try to help.
nb_NO: Finn ut ved å deaktivere alle uvidelser utenom Jetpack, Hvis problemet fortsetter er det ikke et problem med en annen utvidelse. Hvis problemet løses aktiverer du dine utvidelser én etter én inntil problemet dukker opp igjen - der er poenget. Fortell oss dette og vi vil forsøke hjelpe.

en: First option
nb_NO: Første alternativ

en: Focal Length
nb_NO: Brennvidde

en: Focus on your Writing
nb_NO: Hold fokus på din skriving

en: Follow Blog
nb_NO: Følg nettstedet

en: Follow Comments
nb_NO: Følg kommentarer

en: Follow me on Twitter
nb_NO: Følg meg på Twitter

en: Follower Settings
nb_NO: Innstillinger for følging

en: Food Menus
nb_NO: Matmenyer

en: For automated, comprehensive scanning of security threats, please {{a}}install and activate{{/a}} VaultPress.
nb_NO: For automatisk, omfattende skanning etter sikkerhetstrusler, vennligst {{a}}installer og aktiver{{/a}} VaultPress.

en: For example, spicy, favorite, etc. <br /> Separate Labels with commas
nb_NO: For eksempel krydret, favoritt osv. <br /> Adskill ordene med komma

en: For more information:
nb_NO: For mer informasjon:

en: For state-of-the-art spam defense, please {{a}}activate Akismet{{/a}}.
nb_NO: For fremragende beskyttelse mot useriøse kommentarer, vennligst {{a}}aktiver Akismet{{/a}}.

en: Form builder
nb_NO: Skjemabygger

en: From
nb_NO: Fra

en: Front Page, Archive Pages, and Search Results
nb_NO: Forside, arkivsider og søkeresultater

en: Front page
nb_NO: Forsiden

en: Full management mode is off for this site.
nb_NO: Adminstrasjon er deaktivert for dette nettstedet.

en: Full post
nb_NO: Fullt innhold

en: Gain peace of mind with Protect, the tool that has blocked billions of login attacks across millions of sites.
nb_NO: Få sjelefred med Beskyttelse, verktøyet som har blokkert milliarder av nettstedsangrep på millioner ev nettsteder.

en: Gallery
nb_NO: Galleri

en: Get an API Key
nb_NO: Få en API-nøkkel

en: Get started managing your Multisite install of Jetpack by connecting.
nb_NO: Kom i gang med å administrere din nettverksinstallasjon av Jetpack ved å koble til.

en: Get started with Jetpack Multisite
nb_NO: Kom i gang med Jetpack for nettverk

en: Give visitors the tools to share and subscribe to your content.
nb_NO: Gi dine besøkende mulighet til å dele og abonnere på ditt innhold.

en: Go to WordPress.com
nb_NO: Gå til WordPress.com

en: Go to WordPress.com to enable auto-updates for plugins
nb_NO: Gå til WordPress.com for å gjøre automatisk oppdateriga av utvidelser tilgjengelig

en: Go to WordPress.com to try these features
nb_NO: Gå til WordPress.com for å prøve ut disse funksjonene

en: Goodreads numeric user ID <a href="%s" target="_blank">(instructions)</a>:
nb_NO: Goodreads numeriske bruker-ID <a href="%s" target="_blank">(instruksjoner)</a>:

en: Google Maps API Key
nb_NO: Google Maps API-nøkkel

en: Google Translate
nb_NO: Google Oversetter

en: Google now requires an API key to use their maps on your site. <a href="%s">See our documentation</a> for instructions on acquiring a key.
nb_NO: Google krever nå en API-nøkkel for å bruke kartene på siden din. <a href="%s">Se vår dokumentasjon</a> for instrukser til å skaffe en nøkkel.

en: Google+ URL
nb_NO: Google+-URL

en: Gravatar Hovercards
nb_NO: Gravatar svevekort

en: Gravatar Profile
nb_NO: Gravatarprofil

en: Green
nb_NO: grønn

en: Greeting Text
nb_NO: Velkomsthilsen

en: Grid
nb_NO: Rutenett

en: Have feedback on Jetpack?
nb_NO: Har du en tilbakemelding om Jetpack?

[ctx: Header. Noun: Manage is a module of Jetpack.]
en: Manage
nb_NO: Administrer

[ctx: Header. Noun: Monitor is a module of Jetpack.]
en: Monitor
nb_NO: Overvåk

[ctx: Header. Noun: Protect is a module of Jetpack.]
en: Protect
nb_NO: Beskyttelse

[ctx: Header. Noun: Publicize is a module of Jetpack]
en: Publicize
nb_NO: Publiser

[ctx: Header. Noun: Related posts is a module of Jetpack.]
en: Related Posts
nb_NO: Relaterte innlegg

en: Height (px; at least 200):
nb_NO: Bredde: (px; minst 200):

en: Height in pixels
nb_NO: Høyde i bildeelementer

en: Height in pixels:
nb_NO: Høyde i bildeelementer

en: Here are your whitelisted IPs:
nb_NO: Her er dine hvitlistede IP-adresser:

en: Here&#8217;s what your form will look like
nb_NO: Slik vil ditt skjema se ut

en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
nb_NO: Hei
    
    Du har blitt invitert til å bli med i '%1$s' at
    %2$s med rolle som %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s

en: Hidden Verbs
nb_NO: Skjulte verb

en: Hide
nb_NO: Skjul

en: Hide all featured images
nb_NO: Skjul alle fremhevede bilder

en: Hide related content after posts
nb_NO: Skjul relatert innhold etter innlegg

en: Hide the stats smiley face image.
nb_NO: Skjul smilefjes i statistikken

en: High definition on by default
nb_NO: Høyoppløselig som standard

en: Home
nb_NO: Hjem

en: Hour
nb_NO: Time

en: Hours & Info
nb_NO: Tider og informasjon

en: Hours:
nb_NO: Timer:

en: How does this work?
nb_NO: Hvordan virker dette?

en: Howdy.
    
    You recently followed one of my posts. This means you will receive an email when new comments are posted.
    
    To activate, click confirm below. If you believe this is an error, ignore this message and we'll never bother you again.
nb_NO: Hei
    
    Du har akkurat valgt å følge ett av mine innlegg . Det betyr at du vil motta nye kommentarer på epost.
    
    For å aktivere klikker du Bekreft nedenfor. Hvis du mener du har mottatt denne ved en feil kan du bare ignorere dette, og vi vil ikke forstyrre deg igjen.

en: Howdy.
    
    You recently followed this blog's posts. This means you will receive each new post by email.
    
    To activate, click confirm below. If you believe this is an error, ignore this message and we'll never bother you again.
nb_NO: Hei.
    
    Du har akkurat valgt å følge innleggene på dette nettstedet. Det betyr at du vil motta nye innlegg på epost.
    
    For å aktivere klikker du Bekreft nedenfor. Hvis du mener du har mottatt dette ved en feil er det bare å ignorere, og vi vil ikke forstyrre deg igjen.

en: I Need Support
nb_NO: Jeg trenger brukerstøtte

en: IP Address:
nb_NO: IP-adresse:

en: Icon
nb_NO: Ikon

en: Icon + text
nb_NO: Ikon + tekst

en: Icon URL
nb_NO: Ikon-URL

en: Icon only
nb_NO: Kun ikon

en: Identify words and phrases to ignore while proofreading your posts and pages:
nb_NO: Identifiser ord og setninger som skal ignoreres når dine innlegg og sider korrekturleses:

en: If empty, we will attempt to determine the image size.
nb_NO: Om den står tom vil vi prøve å beregne bildestørrelsen.

en: If it's not by itself, a theme or plugin is displaying extra characters. Try steps 2 and 3.
nb_NO: Hvis det ikke er av seg selv viser et tema eller en utvidelse ekstra tegn. Forsøk trinn 2 og 3.

en: If none of these help you find a solution, <a href="%s">click here to contact Jetpack support</a>. Tell us as much as you can about the issue and what steps you've tried to resolve it, and one of our Happiness Engineers will be in touch to help.
nb_NO: Hvis ikke noe av dette hjelper deg å finne en løsning kan du <a href="%s">klike her for å kontakte Jetpack brukerstøtte</a>. Fortell oss så mye som mulig om problemet, og hva du alt har forsøkt for å løse det, så vil en av våre lykke-ingeniører ta kontakt for å hjelpe.

en: If you don't have a WordPress.com account yet, you can sign up for free in just a few seconds.
nb_NO: Hvis du ikke allerede har en konto på WordPress.com så kan du du registrere deg for en i løpet av sekunder.

en: If you get a 404 message, contact your web host. Their security may block XMLRPC.
nb_NO: Hvis du får status 404 (ikke funnet) kontakt din nettvert. Deres sikkerhetspolitikk kan hende blokkerer XMLRPC.

en: Ignore all
nb_NO: Ignorer alle

en: Ignore always
nb_NO: Ignorer alltid

en: Ignore suggestion
nb_NO: Ignorer forslag

en: Ignored Phrases
nb_NO: Ignorerte setninger

en: Image
nb_NO: Bilde

en: Image Alignment:
nb_NO: Justering av bilde:

en: Image Color:
nb_NO: Bildefarge:

en: Image Gallery Carousel
nb_NO: Bildegalleri-karusell

en: Image Gallery Slideshow
nb_NO: Bildegalleri bildekarusell

en: Image Grid
nb_NO: Bilderutenett

en: Image Link
nb_NO: Bildelenke

en: Image List
nb_NO: Bildeliste

en: Image Settings:
nb_NO: Bildeinnstillinger:

en: Image Size:
nb_NO: bildestørrelse

en: Image URL:
nb_NO: Bildeadresse (URL):

en: Image title:
nb_NO: Bildetittel:

en: Images:
nb_NO: Bilder:

en: In <a href="%s" target="_blank">Development Mode</a>, via site URL lacking a dot (e.g. http://localhost).
nb_NO: I <a href="%s" target="_blank">utviklingsmodus</a>, fordi nettstedsadresen mangler punktum (f.eks. http://localhost).

en: In <a href="%s" target="_blank">Development Mode</a>, via the JETPACK_DEV_DEBUG constant being defined in wp-config.php or elsewhere.
nb_NO: I <a href="%s" target="_blank">utviklingsmodus</a>, ved at konstanten JETPACK_DEV_DEBUG er definert i wp-config.php eller et annet sted.

en: In <a href="%s" target="_blank">Development Mode</a>, via the jetpack_development_mode filter.
nb_NO: I <a href="%s" target="_blank">utviklermodus</a>, via filteret jetpack_development_mode.

en: In Your Pocket
nb_NO: I lomma di

en: Inactive
nb_NO: Inaktiv

en: Include activity from commenters
nb_NO: Inkluder aktivtet fra kommentatorer

en: Include activity from followers
nb_NO: Inkluder aktivitet fra følgere

en: Include activity from likers
nb_NO: Inkluder aktivitet fra likere

en: Include this CSS in the Mobile Theme
nb_NO: Inkluder denne CSS på ditt mobile tema

en: Income generation from ads
nb_NO: Inntekter gjennom annonser

en: Increase page views.
nb_NO: Øk sidevisningene.

en: Introduction text sent when someone follows a post on your blog. (Site and confirmation details will be automatically added for you.)
nb_NO: Introduksjonstekst som sendes når noen følger et innlegg på nettstedet ditt. (Bekreftelsesdetaljer vil automatisk bli lagt til.)

en: Introduction text sent when someone follows your blog. (Site and confirmation details will be automatically added for you.)
nb_NO: Introduksjonstekst som sendes når noen følger ditt nettsted. (Nettstedsnavn og bekreftelsesdetaljer vil automatisk bli lagt til.)

en: Invalid JSON
nb_NO: Ugyldig JSON

en: Invalid User ID, please verify and re-enter your Goodreads numeric user ID.
nb_NO: Ugyldig bruker-ID. Vennligst bekreft og legg inn din numeriske Goodreads bruker-ID på nytt

en: Invalid or expired nonce.
nb_NO: Ugyldig eller utløpt engangskode.

en: Invalid request
nb_NO: Ugyldig forespørsel

en: Invalid security token.
nb_NO: Ugyldig sikkerhetskode.

en: Is this site private?
nb_NO: Er dette nettstedet privat?

en: It looks like your Facebook URL is incorrectly configured. Please check it in your <a href="%s">widget settings</a>.
nb_NO: Det ser ut til at din Facebook-URL ikke er korrekt satt opp. Vennligst kontroller det i dine <a href="%s">widget-innstillinger</a>.

en: It looks like your site can not communicate properly with Jetpack.
nb_NO: Det ser ut til at ditt nettsted ikke kommuniserer skikkelig med Jetpack.

en: It may be caused by one of these issues, which you can diagnose yourself:
nb_NO: Det kan skyldes ett av disse tingene, noe du kan diagnostisere selv:

en: Items on your restaurant's menu
nb_NO: Menypunkter på din restaurantmeny.

en: Items to show:
nb_NO: Elementer å vise:

en: Jargon
nb_NO: Sjargong

en: Jetpack Centralized Site Management
nb_NO: Jetpack sentralisert nettstedsadministrasjon

en: Jetpack Debugging Center
nb_NO: Jetpack feilsøkingssenter

en: Jetpack Network Settings Updated!
nb_NO: Nettverksinnstillinger for Jetpack oppdatert!

en: Jetpack Plugin Version
nb_NO: Versjon av innstikket Jetpack

en: Jetpack Primary User
nb_NO: Jetpack primærbruker

en: Jetpack Settings
nb_NO: Jetpack innstillinger

en: Jetpack Sites
nb_NO: Jetpack-nettsteder

en: Jetpack Stats Icon
nb_NO: Ikon for Jetpack nettstedstatistikk

en: Jetpack Subscriptions Settings
nb_NO: Innstillinger for Jetpack abonnementer

en: Jetpack Subscriptions:
nb_NO: Jetpack-abonnementer:

en: Jetpack Support
nb_NO: Jetpack brukerstøtte

en: Jetpack Tour: Next Feature
nb_NO: Jetpack-introduksjonstur: Neste funksjon

en: Jetpack blocks malicious log in attempts, lets you know if your site goes down, and can automatically update your plugins, so you don’t have to worry.
nb_NO: Jetpack blokkerer ondsinnede innloggingsforsøk, lar deg vit om ditt nettsted går ned og kan oppdatere dine utvidelser automatisk, slik at du ikke trenger bekrymre deg.

en: Jetpack by WordPress.com
nb_NO: Jetpack av WordPress.com

en: Jetpack contains the most recent version of the old %l plugin. | Jetpack contains the most recent versions of the old %l plugins.
nb_NO[0]: Jetpack inneholder den nyeste versjonen av det gamle %l innstikket.
nb_NO[1]: Jetpack inneholder de nyeste versjonen av de gamle %l innstikkene.

en: Jetpack contains the most recent version of the old &#8220;%1$s&#8221; plugin.
nb_NO: Jetpack inneholder den nyeste versjonen av det gamle &#8220;%1$s&#8221; innstikket

en: Jetpack could not contact WordPress.com: %(error_key)s.  This usually means something is incorrectly configured on your web host.
nb_NO: Jetpack kunne i koble til WordPress.com: %(error_key)s. Dette skyldes vanligvis at noe er satt opp feil hos ditt nettvert eller på din server.

en: Jetpack harnesses the power of WordPress.com to show you detailed insights about your visitors, what they’re reading, and where they’re coming from.
nb_NO: Jetpack utnytter kraften til WordPress.com for å vise deg detaljert innsikt i dine besøkende, hva de leser og hvor de kommer fra.

en: Jetpack has been successfully disconnected.
nb_NO: Jetpack ble vellykket koblet fra.

en: Jetpack has many traffic and engagement tools to help you get more viewers to your site and keep them there.
nb_NO: Jetpack har mange verktøy for trafikk- og engasjment for å hjelpe deg få lfere lesere på ditt nettsted og holde dem der.

en: Jetpack includes other features that help you customize your site including Custom CSS, Contact Forms, Galleries and Carousels, Notifications and Subscriptions, Configurable Widgets, and many more.
nb_NO: Jetpack inneholder andre funksjoner som hjelper deg tilpasse ditt nettsted, herunder tilpasset CSS, kontaktskjema, gallerier og karuseller, varslinger og abonnementer, konfigurerbare widgeter og mye mer.

en: Jetpack is a free plugin that utilizes powerful WordPress.com servers to enhance your site and simplify managing it.
nb_NO: Jetpack er en gratis utvidelse som utnytter de kraftige tjeneremaskinene hos WordPress.com til å styrke ditt nettsted og forenkle administrasjonen av det.

en: Jetpack is currently connected to WordPress.com
nb_NO: Jetpack er for tiden koblet til WordPress.com

en: Jetpack is improving and optimizing your image speed.
nb_NO: Jetpack forbedrer og optimaliserer hastigheten på dine bilder.

en: Jetpack is monitoring your site. If we think your site is down, you will receive an email.
nb_NO: Jetpack overvåker nettstedet ditt. Hvis vi tror ditt nettsted er nede vil du motta en epost.

en: Jetpack is network activated and notices can not be dismissed.
nb_NO: Jetpack er nå aktivert i hele nettverket og varsler kan ikke avvises.

en: Jetpack is not currently connected to WordPress.com
nb_NO: Jetpack er koblet til WordPress.com

en: Jetpack is supported by some of the most technical and passionate people in the community. They're located around the globe and ready to help you.
nb_NO: Jetpack er støttet av noen av de mest dyktige og lidenskapelige medlemmene av nettsamfunnet. De befinner seg verden rundt og er klare til å hjelpe deg.

en: Jetpack options reset.
nb_NO: Innstillingene for Jetpack er tilbakestilt.

en: Jetpack protects your site against brute force attacks and unauthorized logins. We also monitor your site for downtime and keep your plugins updated.
nb_NO: Jetpack beskytter ditt nettsted mot angrep og uautorisert innlogging. Vi overvåker også ditt nettsted for nedetid og holder dine utvidelser oppdatert.

en: Jetpack provides detailed stats and insights about your viewers.
nb_NO: Jetpack gir deg detaljer statistikk og innsikt i detaljer om dine lesere.

en: Jetpack requires WordPress version %s or later.
nb_NO: Jetpack krever WordPress versjon %s eller senere.

en: Jetpack simplifies site security, customization, and management.
nb_NO: Jetpack forenkler nettstedsikkerhet, tilpasning og administrasjon.

en: Jetpack supercharges your self-hosted WordPress site with the awesome cloud power of WordPress.com.
nb_NO: Jetpack revolusjonerer din WordPress-installasjon med den utrolige kraften til WordPress.com-skyen.

en: Jetpack utilizes the state-of-the-art WordPress.com content delivery network to load your gorgeous imagery super fast. Optimized for any device, and its completely free.
nb_NO: Jetpack benytter det toppmoderne nettverket tilWordPress.com for å laste din fantastiske fotosamling superhurtig. Optimalisert for enhver enhet, og helt gratis.

en: Jetpack will automatically take your great published content and share it instantly with third-party services
    		like search engines, increasing your reach and traffic.
nb_NO: Jetpack vil automatisk ta ditt storartede publiserte innhold, fra din blogg eller nettsted, og straks dele det med tredjepartstjenester som søkemotorer, for slik å øke ditt nedslagsfelt og din trafikk.

en: Jetpack's Carousel has been disabled, because another plugin or your theme is overriding the [gallery] shortcode.
nb_NO: Jetpacks «Karusell« er deaktivert fordi en annen utvidelse, eller ditt tema, overstyrer kortkoden [gallery].

en: Jetpack's recommended features include:
nb_NO: Jetpacks anbefalte funksjoner inkluderer:

en: Join %s other subscriber | Join %s other subscribers
nb_NO[0]: Bli med blant %s annen abonnent
nb_NO[1]: Bli med blant %s andre abonnenter

en: Join the millions of users who rely on Jetpack to enhance and secure their sites. We're passionate about WordPress and here to make your life easier.
nb_NO: Bli med blant de millioner brukere som baserer seg på Jetpack for å løfte og sikre sine nettsteder, Vi er lideskapelige til WordPress og er for for å gjøre livet ditt enklere.

en: Jump Start your Site
nb_NO: Hurtigstart for ditt nettsted

en: Jump to:
nb_NO: Hopp til:

[ctx: Jumpstart Description]
en: Better results on search engines and social media.
nb_NO: Bedre resultater på søkemotorer og i sosiale media.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Brings your photos and images to life as full-size, easily navigable galleries.
nb_NO: Levendegjør dine bilder i full størrelse med gallerier det er lett å navigere i.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Give visitors two easy subscription options — while commenting, or via a separate email subscription widget you can display.
nb_NO: Gi besøkende to enkle alternativer — når de kommenterer, eller gjennom en egen widget for epostabonnement som du kan vise.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Helps you remotely manage plugins, turn on automated updates, and more from <a href="https://wordpress.com/plugins/" target="_blank">wordpress.com</a>.
nb_NO: Hjelper deg fjernadminstrere utvidelser, skru på automatisk oppdatering og mer fra <a href="https://wordpress.com/plugins/" target="_blank">WordPress.com</a>.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Keep visitors engaged on your blog by highlighting relevant and new content at the bottom of each published post.
nb_NO: Hold dine besøkende engasjert på ditt nettsted ved å vise relevant og nytt innhold under hvert innlegg.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Let commenters link their profiles to their Gravatar accounts, making it easy for your visitors to learn more about your community.
nb_NO: La kommentatorer lenke sin brukerprofil til sin Gravatar-konto, noe som gjør det lett for dine besøkende å lære mer om ditt samfunn.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Lets you log in to all your Jetpack-enabled sites with one click using your WordPress.com account.
nb_NO: Lar deg logge inn på alle dine Jetpack-drevne nettsteder med ett klikk, ved hjelp av din konto på WordPress.com.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Mirrors and serves your images from our free and fast image CDN, improving your site’s performance with no additional load on your servers.
nb_NO: Speiler og leverer dine bilder fra vårt gratis og raske innholdsnettverk, noe som forbedrer ytelsen på ditt nettsted uten ekstra belastning på din server eller ditt webhotell.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Twitter, Facebook and Google+ buttons at the bottom of each post, making it easy for visitors to share your content.
nb_NO: Knapper for Twitter, Facebook og Google+ under hvert innlegg, noe som gjør det enkelt for dine besøkende å dele innhold.

en: Jumpstart dismissed.
nb_NO: Hurtigstart avvist.

en: Jumpstart done.
nb_NO: Hurtigstart gjennomført

en: Just one more step before you can manage your site from WordPress.com! Click the button below and you will be good to go.
nb_NO: Bare ett trinn til før du kan administrere ditt nettsted fra WodPress.com! Klikk på knappen nedenfor og du vil være klar til å gå i gang.

en: Just one more step before your themes can be managed with WordPress.com. Click the button below and you'll be managing your themes with our newly-redesigned user interface.
nb_NO: Bare ett trinn til før du kan administrere dine temaer fra WordPress.com. Klikk på knappen nedenfor og du kan administrere temaer med vårt nylig gjenutformede grensesnitt.

en: Keep visitors engaged by giving them more to share and read with Related Posts.
nb_NO: Hold dine besøkende engasjert ved å gi dem mer å dele og lese gjennpm relaterte innlegg,

en: Label
nb_NO: Etikett

[ctx: Label for HTML form "Email" field in contact form builder]
en: Email
nb_NO: Epost

[ctx: Label for HTML form "Name" field in contact form builder]
en: Name
nb_NO: Navn

[ctx: Label for HTML form "URL/Website" field in contact form builder]
en: Website
nb_NO: Nettsted

[ctx: Label for an option to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: Option
nb_NO: Alternativ

[ctx: Label for the set of options to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: Options
nb_NO: Alternativer

[ctx: Label to drag HTML form fields around to change their order in contact form builder]
en: move
nb_NO: flytt

en: Labels
nb_NO: Titler

en: Labels: <small>spicy, favorite, etc. <em>Separate Labels with commas</em></small>
nb_NO: Titler: <small>krydret, favoritt osv. <em>Adskill ordene med komma</em></small>

en: Landscape
nb_NO: Landskap

en: Language
nb_NO: Språk

en: Large
nb_NO: stor

en: Last Modified
nb_NO: Sist endret

en: Layout
nb_NO: Utseende

en: Layout Options:
nb_NO: Utformingsalternativer:

en: Learn More
nb_NO: Lær mer

en: Learn about the benefits you receive when you connect Jetpack to WordPress.com
nb_NO: Lær om de fordeler du får når du kobler Jetpack til WordPress.com

en: Learn about what being the Primary User means.
nb_NO: Lær hva det innebærer å være primærbruker.

en: Learn more
nb_NO: Lær mer

en: Learn more about Markdown.
nb_NO: Lær mer om Markdown.

en: Leave a Reply
nb_NO: Legg inn en kommentar

en: Leave a Reply to %s
nb_NO: Svar på %s

en: Leave a reply
nb_NO: Legg inn en kommentar

en: Left
nb_NO: venstre

en: Let Jetpack deliver your images optimized and faster than ever.
nb_NO: La Jetpack levere dine bilder ferdig optimalisert og raskere enn noen gang.

en: Let us know your name.
nb_NO: La oss få vite ditt navn.

en: Let us know!
nb_NO: La oss få høre!

en: Light
nb_NO: Lys

en: Lightning fast, optimized images
nb_NO: Lynarske, optimaliserte bilder

en: Like
nb_NO: Lik

en: Like this:
nb_NO: Lik dette:

en: Likes
nb_NO: Likinger

en: Likes Notifications
nb_NO: Varsling av liker-klikk

en: Likes and Shares
nb_NO: Liking og deling

en: Limit must be greater than or equal to 0.
nb_NO: Grenseverdien må være større en eller lik 0.

en: Link Color (hex):
nb_NO: Lenkefarge (hex):

en: Link To:
nb_NO: Lenke til:

en: Link URL (when the image is clicked):
nb_NO: Lenke-URL (når bildet klikkes på):

en: Link account with WordPress.com
nb_NO: Koble brukerkontoen til WordPress.com

en: Link to WordPress.com
nb_NO: Koble til WordPress.com

[ctx: Link to edit an HTML form field in contact form builder]
en: edit
nb_NO: rediger

en: Link your account
nb_NO: Tilkoble din konto

en: Link your account to WordPress.com
nb_NO: Koble brukerkontoen din til WordPress.com

en: Links to services that you use across the web.
nb_NO: Lenker til tjenester du bruker på nettet.

en: Links to your blog's RSS feeds
nb_NO: Lenker til ditt nettsteds RSS-strømmer

en: Links to your websites, blogs, or any other sites that help describe who you are.
nb_NO: Lenker til dine nettsteder, blogger eller andre steder som kan beskrive hvem du er.

en: List
nb_NO: Liste

en: Live Preview
nb_NO: Live forhåndsvisning

en: Live site monitoring.
nb_NO: Sanntids nettstedsovervåking

en: Load your <a href="%s">XMLRPC file</a>. It should say “XML-RPC server accepts POST requests only.” on a line by itself.
nb_NO: Last in din <a href="%s">XMLRPC-fil</a>. Det bør si  “XML-RPC server accepts POST requests only.” på en linje for seg selv.

en: Loading &hellip;
nb_NO: Laster inn &hellip;

en: Loading Comments...
nb_NO: Laster kommentarer...

en: Loading video...
nb_NO: Laster video...

en: Loading&hellip;
nb_NO: laster inn&hellip;

en: Loading...
nb_NO: Laster...

en: Loading…
nb_NO: Laster...

en: Location
nb_NO: Sted

en: Log in as <span>%s</span>
nb_NO: Logg inn som <span>%s</span>

en: Log in as a different WordPress.com user
nb_NO: Logg inn som en annen WordPress.com-bruker

en: Log in with WordPress.com
nb_NO: Logg inn med WordPress.com

en: Log in with username and password
nb_NO: Logg inn med ditt brukernavn og passord

en: Logged In
nb_NO: Logget inn

en: Logged Out
nb_NO: Logget ut

en: Login Blocked by Jetpack
nb_NO: Innlogging blokkert av Jetpack

en: Loop video playback
nb_NO: Repeter videoavspilling automatisk

en: Lunch: 11am - 2pm 
    Dinner: M-Th 5pm - 11pm, Fri-Sat:5pm - 1am
nb_NO: Lunsj: 11 - 14 
    Middag: man-tor 17 - 22, fre-lør: 17 - 01

en: M j, Y @ G:i
nb_NO: j. F Y H:i

en: Main Sidebar
nb_NO: Sideområde

en: Make sure to add your most frequently used IP addresses as they can change between your home, office or other locations. Removing an IP address from the list below will remove it from your whitelist.
nb_NO: Pass på å legge til dine mest brukte IP-adresser siden de kan variere mellom hjemme, kontoret og andre steder. Fjerner du en adresse fra listen nedenfor blir den fjernet fra hvitelisten.

en: Make this connection available to all users of this blog?
nb_NO: Gjøre denne koblingen tilgjengelig for alle brukere av dette nettstedet?

en: Manage Plugins
nb_NO: Behandle utvidelser

en: Manage Your Menus
nb_NO: Administrer dine menyer

en: Manage Your Plugins
nb_NO: Admiistrer dine utvidelser

en: Manage Your Security Settings
nb_NO: Administrer dine sikkerhetsinnstillinger

en: Manage Your Site
nb_NO: Administrer ditt nettsted

en: Manage Your Themes
nb_NO: Administrer dine temaer

en: Manage all your sites from a single dashboard.
nb_NO: Administrer alle dine nettsteder fra et sentralt kontrollpanel.

en: Manage and update this and other WordPress sites from one simple dashboard on WordPress.com. You can update
    		plugins, set them to automatically update, and (de)activate them on a per-site basis or in bulk from
    		wordpress.com/plugins. You can also use the brand new and mobile-friendly post editor on WordPress.com as well
    		as view and activate installed themes and create or edit site menus.
nb_NO: Administre og oppdater dette og andre WordPress-nettsteder fra ett enkelt kontrollpanel på WordPress.com. Du kan oppdatere
    		utvidelser, bestemme at de automatisk skal oppdateres og (de)aktivere dem for hver enkelt nettsted eller for mange
    		wordpress.com/plugins. Du kan også bruke det helt nye og mobilvennlige innleggseditoren på WordPress.com
    		samt vise og aktivere installerte tema og lage eller redigere menyer.

en: Manage has been activated for you!
nb_NO: Administrering har blitt aktivert!

en: Manage multiple Jetpack enabled sites from one single dashboard at wordpress.com. Allows all existing, connected Administrators to modify your site.
nb_NO: Behandle flere nettsteder med Jetpack fra ett enkelt kontrollpanel på WordPress.com. Tillater alle eksisterende, tilkoblede administratorer å endre på ditt nettsted.

en: Manage security on WordPress.com
nb_NO: Administrer din sikkerhet på WordPress.com

en: Manage your email preferences.
nb_NO: Behandle dine preferanser for epost

en: Manage your multiple Jetpack sites from our centralized dashboard at wordpress.com/sites. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
nb_NO: Administrer dine mange Jetpack-nettsteder fra vårt sentraliserte kontrollpanel på wordpress.com/sites. <a href="%s" target="_blank">Lær mer</a>.

en: Mark as Spam
nb_NO: Merk som useriøs

en: Mark this message as NOT spam
nb_NO: Merk denne meldingen som IKKE useriøs

en: Mark this message as spam
nb_NO: Merk denne meldingen som useriøs

en: Markdown content
nb_NO: Markdown-innhold

en: Match all conditions
nb_NO: Tilfredsstill alle betingelsene

en: Match by Email
nb_NO: Samsvar med epost

en: Maximum Width (px; 220 to 1200):
nb_NO: Maksimal bredde( px; 200-1200):

en: Maximum grade security
nb_NO: Maksimalt sikkerhetsnivå

en: Maximum number of posts to show (no more than 10):
nb_NO: Maksimalt antall innlegg å vise (ikke flere enn 10):

en: Maximum: %s
nb_NO: Maksimalt: %s

en: Media
nb_NO: Medier

en: Media File
nb_NO: Mediefil

en: Media Width:
nb_NO: Skjermbredde:

en: Medium
nb_NO: mellomstor

en: Menu
nb_NO: Meny

en: Menu Item
nb_NO: Menypunkt

en: Menu Item Label
nb_NO: Menypunkt-tittel

en: Menu Item Labels
nb_NO: Menypunkt-titler

en: Menu Items
nb_NO: Menypunkter

en: Menu Items re-ordered.
nb_NO: Menypunkter har endret rekkefølge.

en: Menu Section
nb_NO: Menyseksjon

en: Menu Sections
nb_NO: Menyseksjoner

en: Menu item draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview item</a>
nb_NO: Menypunkt-kladd oppdatert. <a target="_blank" href="%s">Forhåndsvis menypunkt</a>

en: Menu item label list navigation
nb_NO: Etikett for menypunkt

en: Menu item published. <a href="%s">View item</a>
nb_NO: Menupunkt publisert. <a href="%s">Vis menypunkt</a>

en: Menu item restored to revision from %s
nb_NO: Menypunkt gjenopprettet til revisjon fra %s

en: Menu item saved.
nb_NO: Menypunkt lagret.

en: Menu item scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview item</a>
nb_NO: Menypunkt er planlagt for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Forhåndsvis menypunkt</a>

en: Menu item submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview item</a>
nb_NO: Menypunkt lagret. <a target="_blank" href="%s">Forhåndsvis menypunkt</a>

en: Menu item updated.
nb_NO: Menypunkt oppdatert.

en: Menu item updated. <a href="%s">View item</a>
nb_NO: Menypunkt oppdatert. <a href="%s">Vis menypunkt</a>

en: Menu section list navigation
nb_NO: Navigering i oversikten over meny-seksjoner

en: Menus
nb_NO: Menyer

en: Message
nb_NO: Melding

en: Message Sent
nb_NO: Melding sendt

en: Messages
nb_NO: Meldinger

en: Milestone
nb_NO: Milepæl

en: Minimum: %s
nb_NO: Minimalt: %s

en: Minutes
nb_NO: Minutter

en: Missed schedule
nb_NO: Gjenblitt planlagt

en: Missing attachment ID.
nb_NO: Mangler vedleggs-ID.

en: Missing target blog ID.
nb_NO: Mangler bloggens ID.

en: Missing target post ID.
nb_NO: Mangler innleggets ID.

en: Mobile App Promos
nb_NO: Promoteringer av mobilapplikasjonen

en: Mobile Apps
nb_NO: Mobile aplikasjoner

en: Mobile-compatible:
nb_NO: Mobil-kompatibel:

en: Mode:
nb_NO: Modus:

[ctx: Module Description]
en: Allow visitors to share your content.
nb_NO: La besøkende dele innholdet ditt.

[ctx: Module Description]
en: Better results on search engines and social media.
nb_NO: Bedre resultater på søkemotorer og i sosiale media.

[ctx: Module Description]
en: Collect valuable traffic stats and insights.
nb_NO: Samle inn verdifull besøkstatistikk og innsikter.

[ctx: Module Description]
en: Display image galleries in a variety of elegant arrangements.
nb_NO: Vis dine bildegallerier i elegante arrangementer.

[ctx: Module Description]
en: Enable pop-up business cards over commenters’ Gravatars.
nb_NO: Aktiver pop-up visittkort over kommentarforfatteres gravatarer.

[ctx: Module Description]
en: Give visitors an easy way to show they appreciate your content.
nb_NO: Gi besøkende en enkel mulighet til å vise sin begeistring for innholdet ditt.

[ctx: Module Description]
en: Increase reach and traffic.
nb_NO: Øk rekkevidden og trafikken.

[ctx: Module Description]
en: Insert a customizable contact form anywhere on your site.
nb_NO: Legg til et kontaktskjema hvor som helst på ditt nettsted.

[ctx: Module Description]
en: Off-site backups, security scans, and automatic fixes.
nb_NO: Ekstern sikkerhetskopiering, sikkerhetsjekker og automatiske rettelser.

[ctx: Module Description]
en: Receive immediate notifications if your site goes down, 24/7.
nb_NO: Motta øyeblikkelige epost-varsler dersom ditt nettsted går ned, 24/7.

[ctx: Module Description]
en: Search your entire database from a single field in your dashboard.
nb_NO: Søk i hele databasen fra ett enkelt søkefelt i ditt kontrollpanel.

[ctx: Module Description]
en: Tweak your site’s CSS without modifying your theme.
nb_NO: Tilpass CSS på ditt nettsted uten å endre på temaet.

[ctx: Module Name]
en: Ads
nb_NO: Annonser

[ctx: Module Name]
en: Beautiful Math
nb_NO: Nydelig matematikk

[ctx: Module Name]
en: Carousel
nb_NO: Karusell

[ctx: Module Name]
en: Comments
nb_NO: Kommentarer

[ctx: Module Name]
en: Contact Form
nb_NO: Kontaktskjema

[ctx: Module Name]
en: Custom CSS
nb_NO: Tilpasset CSS

[ctx: Module Name]
en: Data Backups
nb_NO: Sikkerhetskopier

[ctx: Module Name]
en: Enhanced Distribution
nb_NO: Utvidet distribusjon

[ctx: Module Name]
en: Extra Sidebar Widgets
nb_NO: Ekstra widgeter

[ctx: Module Name]
en: Gravatar Hovercards
nb_NO: Gravatar svevende visittkort

[ctx: Module Name]
en: Infinite Scroll
nb_NO: Ubegrenset rulling

[ctx: Module Name]
en: Likes
nb_NO: Likinger

[ctx: Module Name]
en: Manage
nb_NO: Fjernadministrasjon

[ctx: Module Name]
en: Mobile Theme
nb_NO: Mobiltema

[ctx: Module Name]
en: Monitor
nb_NO: Overvåk

[ctx: Module Name]
en: Notifications
nb_NO: Varslinger

[ctx: Module Name]
en: Omnisearch
nb_NO: Totalsøk

[ctx: Module Name]
en: Photon
nb_NO: Foton

[ctx: Module Name]
en: Protect
nb_NO: Beskyttelse

[ctx: Module Name]
en: Publicize
nb_NO: Publiser

[ctx: Module Name]
en: Sharing
nb_NO: Deling

[ctx: Module Name]
en: Shortcode Embeds
nb_NO: Innbygging via kortkoder

[ctx: Module Name]
en: Single Sign On
nb_NO: Engangspålogging (SSO)

[ctx: Module Name]
en: Site Stats
nb_NO: Nettstedstatistikk

[ctx: Module Name]
en: Sitemaps
nb_NO: Nettstedskart

[ctx: Module Name]
en: Spelling and Grammar
nb_NO: Staving og grammatikk

[ctx: Module Name]
en: Subscriptions
nb_NO: Abonnementer

[ctx: Module Name]
en: Tiled Galleries
nb_NO: Flislagte gallerier

[ctx: Module Name]
en: WP.me Shortlinks
nb_NO: Kortlenker fra wp.me

[ctx: Module Name]
en: Widget Visibility
nb_NO: Widget-synlighet

[ctx: Module Tag]
en: Appearance
nb_NO: Utseende

[ctx: Module Tag]
en: Centralized Management
nb_NO: Sentral administrering

[ctx: Module Tag]
en: Developers
nb_NO: Utviklere

[ctx: Module Tag]
en: Mobile
nb_NO: Mobil

[ctx: Module Tag]
en: Other
nb_NO: Annet

[ctx: Module Tag]
en: Photos and Videos
nb_NO: Fotografier og videoer

[ctx: Module Tag]
en: Recommended
nb_NO: Anbefalt

[ctx: Module Tag]
en: Site Stats
nb_NO: Nettstedstatistikk

[ctx: Module Tag]
en: Social
nb_NO: Sosialt

[ctx: Module Tag]
en: Traffic
nb_NO: Trafikk

[ctx: Module Tag]
en: Writing
nb_NO: Skriving

en: Module not found: `%s`.
nb_NO: Modulen ikke funnet: '%s'.

en: Modules reset to default.
nb_NO: Modulene er tilbakestilt til standardinnstilling.

en: Monitor your visitors with advanced stats. Watch for trends, learn what content performs the best and understand your visitors from anywhere in the world.
nb_NO: Følg dine beøkende med avansert statistikk. Bli oppmerksom på trender, lær hvilket innhold som gjør det best og forstå dine besøkende fra hele verden.

en: Month
nb_NO: Måned

en: Monthly Archives: %s
nb_NO: Månedlige arkiver: %s

en: Monthly archives
nb_NO: Månedlige arkiv

en: Months
nb_NO: Måneder

en: More
nb_NO: Mer

en: More Features
nb_NO: Flere funksjoner

en: More Info
nb_NO: Mer informasjon

en: More Jetpack features our users love
nb_NO: Flere Jetpack-funksjoner våre bruker liker

en: More information
nb_NO: Mer informasjon

en: More information on using Publicize.
nb_NO: Mer informasjon om bruk av Publiser.

en: Most security flaws are found in outdated plugins. Use our Web and Desktop apps to turn on auto-updates or update plugins manually for all your websites in one convenient place.
nb_NO: De fleste sikkerhetsfeil ligger i utdaterte utvidelser. Bruk vår web- og skirvebords-apper til å skru på automatiske oppdateringer av utvidelser og tema for alle dine nettsteder, på et lett tilgjengelig sted.

en: Move menu section down
nb_NO: Flytt menyseksjonen ned

en: Move menu section up
nb_NO: Flytt menyseksjon opp

en: Must specify Twitter Timeline id or username.
nb_NO: Du må oppgi en Twitter Timeline ID eller et brukernavn.

en: My Community
nb_NO: Mitt nettsamfunn

en: My Jetpack
nb_NO: Min Jetpack

en: My Tweets
nb_NO: Mine tvitringer

en: Name
nb_NO: Navn

[ctx: Navigation item.]
en: Apps
nb_NO: App-er

[ctx: Navigation item.]
en: At A Glance
nb_NO: På et øyeblikk

[ctx: Navigation item.]
en: At a Glance
nb_NO: På et øyeblikk

[ctx: Navigation item.]
en: Plans
nb_NO: Planer

[ctx: Navigation item.]
en: Security
nb_NO: Sikkerhet

[ctx: Navigation item.]
en: Writing
nb_NO: Skriving

en: Needs updating.  | Need updating.
nb_NO[0]: Trenger oppdatering.
nb_NO[1]: Trenger oppdateringer.

en: Network Settings
nb_NO: Nettverksinnstillinger

en: Never fall behind on a security release or waste time updating multiple sites.
nb_NO: Aldri overse en dikkherhetsoppdatering eller kast bort tid på å oppdatere mange nettsteder.

en: New Comic
nb_NO: Ny tegneserie

en: New Menu Item
nb_NO: Nytt menypunkt

en: New Menu Item Label Name
nb_NO: Ny menypunkt-tittel

en: New Menu Sections Name
nb_NO: Ny menyseksjon

en: New Project
nb_NO: Nytt prosjekt

en: New Project Tag Name
nb_NO: Nytt prosjekt-stikkord

en: New Project Type Name
nb_NO: Nytt prosjekttype-navn

en: New Row
nb_NO: Ny rad

en: New Testimonial
nb_NO: Ny anbefaling

en: New field
nb_NO: Nytt felt

en: New to CSS? Start with a <a href="http://www.htmldog.com/guides/cssbeginner/" target="_blank">beginner tutorial</a>. Questions?
    		Ask in the <a href="https://wordpress.org/support/forum/themes-and-templates" target="_blank">Themes and Templates forum</a>.
nb_NO: Ny med CSS? Start med en <a href="http://www.htmldog.com/guides/cssbeginner/">nybegynnerveiledning</a>. Spørsmål?
    		Spør i <a href="http://wordpress.org/support/forum/themes-and-templates">forumet for temaer og maler</a>.

en: Newer <span class="meta-nav">&raquo;</span>
nb_NO: Nyere <span class="meta-nav">&raquo;</span>

en: Newer Comments &rarr;
nb_NO: Nyere kommentarer &rarr;

en: Newest
nb_NO: Nyeste

en: Next &raquo;
nb_NO: Neste &raquo;

en: Next &raquo;
nb_NO: Neste &raquo;

en: Next feature
nb_NO: Neste funksjon

en: No
nb_NO: Nei

en: No API key
nb_NO: Ingen API-nøkkel

en: No Borders
nb_NO: Ingen kantlinje

en: No Comics found
nb_NO: Ingen stripe funnet

en: No Comics found in Trash
nb_NO: Ingen stripe funnet i papirkurven

en: No Footer
nb_NO: Ingen bunntekst

en: No Header
nb_NO: Ingen topptekst

en: No Labels
nb_NO: Ingen titler

en: No Labels found
nb_NO: Ingen titler funnet

en: No Menu Items found
nb_NO: Ingen menypunkter funnet

en: No Menu Items found in Trash
nb_NO: Ingen menypunkter funnet i papirkurven

en: No Modules Found
nb_NO: Ingen moduler funnet

en: No Projects found
nb_NO: Ingen prosjekter funnet

en: No Projects found in Trash
nb_NO: Ingen prosjekter funnet i papirkurven.

en: No Scrollbar
nb_NO: Intet rullefelt

en: No Testimonials found
nb_NO: Ingen anbefalinger funnet

en: No Testimonials found in Trash
nb_NO: Ingen anbefalinger funnet i papirkurven

en: No account? Create one for free…
nb_NO: Ingen konto? Opprett en gratis...

en: No blog_id was included in your request. Please try disconnecting Jetpack from WordPress.com and then reconnecting it. Once you have done that, try connecting Publicize again.
nb_NO: Ingen blog_id var inkludert i din forespørsel. Vennligst koble Jetpack fra WordPress.com and koble så til på nytt. Straks du har gjort det prøv å koble til funksjonen Publiser igjen.

en: No comment text was submitted.
nb_NO: Ingen kommentartekst ble sendt inn.

en: No data found for VideoPress identifier: <strong>%s</strong>.
nb_NO: Ingen data funnet for VideoPress-identiteten: <strong>%s</strong>.

en: No feedback found
nb_NO: Ingen tilbakemeldinger funnet

en: No hits.
nb_NO: Ingen treff.

en: No logo set
nb_NO: Ingen logo angitt

en: No plugins found.
nb_NO: Ingen utvidelser funnet.

en: No reply from Jetpack servers
nb_NO: Intet svar fra Jetpack-serverne

en: No stats
nb_NO: Ingen statistikk

en: No suggestions
nb_NO: Ingen forslag

en: No tags found.
nb_NO: Ingen stikkord funnet.

en: No themes found.
nb_NO: Ingen temaer funnet.

en: No upcoming events
nb_NO: Ingen kommende hendelser

en: No update needed
nb_NO: Ingen oppdatering nødvendig

en: No user information was included in your request. Please make sure that your user account has connected to Jetpack. Connect your user account by going to the <a href="%s">Jetpack page</a> within wp-admin.
nb_NO: Ingen brukerinformasjon ble tatt med i din forespørsel. Vennligst kontroller at din brukerkonto er koblet til Jetpack. Koble til din konto ved å gå til <a href="%s">Jetpack-siden</a> i admin.

en: No writing errors were found.
nb_NO: Ingen skrivefeil ble funnet.

en: Nobody likes downtime, and that's why Jetpack Monitor is on the job, keeping tabs on your site by checking it every five minutes. As soon as any downtime is detected, you will receive an email notification alerting you to the issue. That way you can act quickly, to get your site back online again!
nb_NO: Ingen liker nedetid og det er derfor Jetpack Monitor er på vakt, holder oppsyn med ditt nettsted ved å sjekke det hvert femte minutt. Straks nedetid oppdages vil du motta et epostvarsel om problemet. På den måten kan du ta rask affære og bringe nettstedet ditt opp igjen.

en: Nonce verification failed.
nb_NO: Hensiktsbekreftelse (nonce) feilet.

en: None
nb_NO: ingen

en: Nope.  However, if you&#8217;d like to modify where your feedback is sent, or the subject line you can.  If you don&#8217;t make any changes here, feedback will be sent to the author of the page/post and the subject will be the name of this page/post.
nb_NO: Nei. Men hvis du vil endre hvor dine tilbakemeldinger blir sendt, eller emnelinjen, så kan du det. Hvis du ikke gjør noen endringer her vil tilbakemeldingene bli sendt til forfatteren av siden eller innlegget og emnet vil bli det samme som denne sidens/innleggets.

en: Not Connected
nb_NO: Ikke tilkoblet

en: Not connected
nb_NO: Ikke tilkoblet

en: Note: Custom CSS will be reset when changing themes.
nb_NO: Notis: Tilpasset CSS vil bli nullstilt når du bytter tema.

en: Nothing Found
nb_NO: Intet funnet

en: Notifications
nb_NO: Varslinger

en: Notify me of follow-up comments by email.
nb_NO: Varsle meg om senere kommentarer via epost.

en: Notify me of new posts by email.
nb_NO: Varsle meg om nye innlegg via epost.

[ctx: Noun]
en: User
nb_NO: Bruker

[ctx: Noun, as in: "The author of this post is..."]
en: Author
nb_NO: Forfatter

[ctx: Noun, as in: "The user role of that can access this widget is..."]
en: Role
nb_NO: Rolle

[ctx: Noun, as in: "This page is a date archive."]
en: Date
nb_NO: Dato

[ctx: Noun, as in: "This post has one tag."]
en: Tag
nb_NO: Stikkord

[ctx: Noun, as in: "This post has one taxonomy."]
en: Taxonomy
nb_NO: Taksonomi

[ctx: Noun. Displayed to screen readers.]
en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Number of Posts to Display:
nb_NO: Antall innlegg å vise:

en: Number of entries to show at most in Portfolio pages.
nb_NO: Antall innlegg å vise på det meste på portefølje-sider.

en: Number of entries to show at most in Testimonial pages.
nb_NO: Antall innlegg å vise på det meste på anbefalingssider.

en: OK
nb_NO: Ok

en: Official buttons
nb_NO: Offisielle knapper

en: Offset must be greater than or equal to 0.
nb_NO: Offtset må være større enn eller lik 0.

en: Ogg File URL
nb_NO: URL til Ogg-fil

en: Older %s
nb_NO: Eldre %s

en: Older posts
nb_NO: Eldre innlegg

en: Omnisearch
nb_NO: Omnisøk

en: On Your Desktop
nb_NO: På din skrivebordmaskin

en: On for all comments
nb_NO: På for alle kommentarer

en: On for all posts
nb_NO: På for alle innlegg

en: On this page, you are able to view the modules available within Jetpack, learn more about them, and activate or deactivate them as needed.
nb_NO: På denne siden kan du se de modulene som er tilgjengelige i Jetpack, lære mer om dem og aktivere eller deaktivere dem etter behov.

en: One of your IP addresses was not valid.
nb_NO: En av dine IP-adresser var ikke gyldig.

en: Only images can be uploaded here.
nb_NO: Bare bilder kan lastes opp her.

en: Only super admins can edit the global whitelist
nb_NO: Bare superadministratorer kan redigere hvitelisten for hele nettverket

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
nb_NO: på

en: Open link in a new window/tab
nb_NO: Åpne lenken i ny fane

en: Open links in new window/tab:
nb_NO: Åpne lenker i ny fane:

en: Opens in new window
nb_NO: Åpnes i et nytt vindu

en: Option
nb_NO: Innstilling

en: Optional text to display to your readers:
nb_NO: Ytterligere tekst å vise dine lesere:

en: Options
nb_NO: Alternativer

en: Options failed to reset.
nb_NO: Innstillingene kunne ikke tilbakestilles.

en: Options reset.
nb_NO: Innstillinger tilbakestilt.

en: Orange
nb_NO: oransje

en: Order
nb_NO: Rekkefølge

en: Order Top Posts &amp; Pages By:
nb_NO: Sorter toppinnlegg og -sider etter:

en: Page %s
nb_NO: Side %s

en: Page Widget
nb_NO: Widget for side

en: Pages:
nb_NO: Sider:

en: Parent Menu Section
nb_NO: Overordnet menyseksjon

en: Parent Menu Section:
nb_NO: Overordnet menyseksjon:

en: Parent Project Type
nb_NO: Forelder-prosjekttype

en: Parent Project Type:
nb_NO: Forelder-prosjekttype:

en: Passive Voice
nb_NO: Passiv stemme

en: Path
nb_NO: Bane

en: Performance
nb_NO: Ytelse

en: Permalink to %s
nb_NO: Permanent kobling til %s

en: Person Widget
nb_NO: Widget for person

en: Personal Links
nb_NO: Personlige lenker

en: Phone:
nb_NO: Telefon:

en: Phrases to Avoid
nb_NO: Uttrykk for å unngå

en: Pingback:
nb_NO: Tilbakeping:

en: Pink
nb_NO: rosa

[ctx: Play as in playback or view a movie]
en: JavaScript required to play %s.
nb_NO: JavaScript er nødvendig for å spille %s.

en: Please Connect Jetpack
nb_NO: Vennligst tilkoble Jetpack

en: Please activate Akismet.
nb_NO: Vennligst aktiver Akismet.

en: Please be sure to submit some text with your comment.
nb_NO: Vennligst ta med noe tekst i din kommentar.

en: Please connect to or create a WordPress.com account to enable Jetpack, including
    								powerful security, traffic, and customization services.
nb_NO: Vennligst koble til eller også lag en WordPress.com-konto for å slå på Jetpack, som inkluderer kraftig sikkerhets-, trafikk- og tilpasningstjenester.

en: Please connect to or create a WordPress.com account to start using Jetpack. This will enable powerful security, traffic, and customization services.
nb_NO: Vennligst koble til eller opprett en konto på WordPress.com for bruke Jetpack. Dette vil gjøre sikkerhets-, trafikk- og tilpasningstjenestene tilgjengelige.

en: Please describe the problem you are having.
nb_NO: Vennligst beskriv problemet du har, på engelsk.

en: Please enter the IP address you want to whitelist.
nb_NO: Vennligst oppgi IP-adressen du ønsker å hvitliste.

en: Please install Akismet.
nb_NO: Vennligst installer Akismet.

en: Please note that your services have been restricted because your site is private.
nb_NO: Vær oppmerksom på at dine tjenester er inskrenket fordi ditt nettsted er satt privat.

en: Please provide a valid email address.
nb_NO: Vennligst oppgi en gyldig epost-adresse.

en: Please provide an email address to comment.
nb_NO: Vennligst oppgi en epostadresse for å kommentere.

en: Please provide an email address.
nb_NO: Vennligst oppgi en epostadresse.

en: Please provide your name to comment.
nb_NO: Vennligst oppgi ditt navn for å kommentere.

en: Please provide your name.
nb_NO: Vennligst oppgi ditt navn.

en: Please solve this math problem to prove that you are not a bot.  Once you solve it, you will need to log in again.
nb_NO: Vennligst løse denne matematiske oppgaven for å vise at du ikke er en robot. Straks du har løst den må du logge inn på nytt.

en: Please specify a user by either ID, username, or email.
nb_NO: Vennligst angi en bruker med enten ID, brukernavn eller epost.

en: Please specify a valid module.
nb_NO: Vennligst opgi en gyldig modul

en: Please specify a valid user.
nb_NO: Vennligst oppgi en gyldig bruker.

en: Please specify if you would like to disconnect a blog or user.
nb_NO: Vennligst bekreft hvis du vil koble fra et nettsted eller en bruker.

en: Please verify your birthday.
nb_NO: Vennligst bekreft din fødselsdag.

en: Plugin %s is not installed.
nb_NO: Utvidelsen %s er ikke installert.

en: Plugin Updates
nb_NO: Oppdateringer av utvidelser

en: Plugin activated.
nb_NO: Utvidelsen aktivert.

en: Plugin can only be Network Activated
nb_NO: Utvidelsen kan bare nettverksaktiveres

en: Plugin deactivated.
nb_NO: Utvidelsen deaktivert.

en: Plugin found.
nb_NO: Uvidelse funnet.

en: Plugins
nb_NO: Utvidelser

en: Popular
nb_NO: Mest brukte

en: Popular Labels
nb_NO: Mest brukte titler

en: Popular Project Tags
nb_NO: Mest brukte prosjekt-stikkord

en: Portfolio
nb_NO: Portefølje

en: Portfolio Archive Content
nb_NO: Innhold i porteføljearkiv

en: Portfolio Archive Featured Image
nb_NO: Fremhevet bilde for porfolio-arkiv

en: Portfolio Archive Title
nb_NO: Overskrift for portfolioarkiv

en: Portfolio Items
nb_NO: Portefølje-elementer

en: Portfolio Projects
nb_NO: Portefølje

en: Portfolio pages display at most %1$s projects
nb_NO: Porteføljesider viser høyst %1$s prosjekter

en: Portrait
nb_NO: Portrett

en: Post Comment
nb_NO: Send inn kommentar

en: Post Details
nb_NO: Innleggsdetaljer

en: Post by %s.
nb_NO: Innlegg av %s.

en: Post by Email
nb_NO: Publiser via epost

en: Post converted. | %s posts converted
nb_NO[0]: Innlegg konvertert
nb_NO[1]: %s innlegg konvertert

en: Post excerpt
nb_NO: Utdrag

en: Post navigation
nb_NO: Navigering blant innlegg

en: Post not found
nb_NO: Ingen innlegg funnet

en: Post type Archives:
nb_NO: Innholdstypearkiver:

en: Post type:
nb_NO: Innleggstype:

en: Post was not sent - check your email addresses!
nb_NO: E-post ble ikke sendt - Sjekk dine e-postadresser!

en: Posted by
nb_NO: Publisert av

en: Posted by %s
nb_NO: Publisert av %s

en: Posted in %s
nb_NO: Postet i %s

en: Posts
nb_NO: Innlegg

en: Posts & Comments
nb_NO: Innlegg og kommentarer

[ctx: Posts about Category on Blog Title]
en: Posts about %1$s on %2$s
nb_NO: Innlegg om %1$s on %2$s

[ctx: Posts by Author Name | Blog Title on WordPress]
en: Posts by %1$s | %2$s
nb_NO: Innlegg av %1$s | %2$s

[ctx: Posts from May 2012 on Blog Title]
en: Posts from %1$s on %2$s
nb_NO: Innlegg fra %1$s on %2$s

en: Posts page
nb_NO: Innleggssiden

en: Preprocessor:
nb_NO: Forhåndsprosessor:

en: Press This
nb_NO: Skriv om dette

en: Preview
nb_NO: Forhåndsvis

en: Preview:
nb_NO: Forhåndsvis:

en: Preview: changes must be saved or they will be lost
nb_NO: Forhåndsvis: Endringer må være lagret, ellers går de tapt.

en: Price
nb_NO: Pris

en: Primary Menu
nb_NO: Hovedmeny

en: Primary User of the site
nb_NO: Primærbruker på nettstedet

en: Print
nb_NO: Skriv ut

en: Privacy Policy
nb_NO: Personvern

en: Processing...
nb_NO: Behandler...

en: Profile
nb_NO: Profil

en: Project
nb_NO: Prosjekt

en: Project Tag
nb_NO: Prosjektstikkord

en: Project Tags
nb_NO: Prosjekt-stikkord

en: Project Type
nb_NO: Prosjekttype

en: Project Types
nb_NO: Prosjekttyper

en: Project item draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview project</a>
nb_NO: Kladd til prosjekt-element oppdatert. <a target="_blank" href="%s">Fohåndsvis prosjekt</a>

en: Project list navigation
nb_NO: Navigering i prosjektoversikten

en: Project published. <a href="%s">View project</a>
nb_NO: Prosjekt publisert. <a href="%s">Vis prosjekt</a>

en: Project restored to revision from %s
nb_NO: Prosjekt gjenopprettet til revisjon fra %s

en: Project saved.
nb_NO: Prosjekt lagret.

en: Project scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview project</a>
nb_NO: Prosjekt planlagt for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Forhåndsvis prosjekt</a>

en: Project submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview project</a>
nb_NO: Prosjekt lagt inn. <a target="_blank" href="%s">Forhåndsvis prosjekt</a>

en: Project tag list
nb_NO: Oversikt over prosjektstikkord

en: Project tag list navigation
nb_NO: Navigering i oversikten over prosjektstikkord

en: Project type list
nb_NO: Oversikt over prosjekttyper

en: Project type list navigation
nb_NO: Navigering i oversikten over prosjekt-typer

en: Project updated.
nb_NO: Prosjekt oppdatert.

en: Project updated. <a href="%s">View item</a>
nb_NO: Prosjekt oppdatert. <a href="%s">Vis elementet</a>

en: Projects
nb_NO: Prosjekter

en: Projects list
nb_NO: Prosjektoversikt

en: Proofread Writing
nb_NO: Korrekturles skriving

en: Proofreading
nb_NO: Korrekturlesing

en: Protect cannot keep your site secure.
nb_NO: Modulen «Beskyttelse» kan ikke hjelpe deg holde ditt nettsted trygt.

en: Protect global whitelist
nb_NO: Global hvitliste for beskyttelse

en: Protect helps to keep you secure from brute-force login attacks.
nb_NO: «Beskyttelse» hjelper med å holde deg beskyttet fra råkraft-baserte påloggingsangrep.

en: Protect is inactive.
nb_NO: «Beskyttelse» er inaktiv.

en: Protect whitelist
nb_NO: Hvitliste for beskyttelse

en: Proudly powered by %s
nb_NO: Stolt drevet av %s

en: Proudly powered by WordPress
nb_NO: Stolt drevet med WordPress

en: Prove your humanity:
nb_NO: Bevis at du er en person:

en: Provide your readers with the option to translate your site into their preferred language.
nb_NO: La dine lesere få mulighet til å få oversatt ditt nettsted til sitt eget språk.

en: Publicize
nb_NO: Publiser

en: Publicize to my <strong>Tumblr blog</strong>:
nb_NO: Publiser til min <strong>Tumblr-blogg</strong>:

en: Publicize:
nb_NO: Publiser:

en: Publish
nb_NO: Publiser

en: Published
nb_NO: Publisert

en: Published by %s
nb_NO: Publisert av %s

en: Publisher limits playback of video embeds.
nb_NO: Utgiver begrenser avspilling av video-innbygginger.

en: Purple
nb_NO: fiolett

en: Put a chart showing 48 hours of views in the admin bar
nb_NO: Legg et diagram som tegner de siste 48 timers sidevisninger på verktøylinjen

en: Put a chart showing 48 hours of views in the admin bar.
nb_NO: Sett et diagram som viser 48 timer med visninger i adminlinjen.

en: Put your mouse over your Gravatar to check out your profile.
nb_NO: Plasser pekeren over ditt profilbilde for å kontrollere profilen din.

en: Quickly enhance your site by activating Jetpack's recommended features.
nb_NO: Gi ditt nettsted et raskt løft ved å aktivere de anbefalre funksjonene i Jetpack.

en: RSS Links
nb_NO: RSS-lenker

en: Radio
nb_NO: Valgknapper

en: Random Order:
nb_NO: Tilfeldig rekkefølge:

[ctx: Read all of the posts by Author Name on Blog Title]
en: Read all of the posts by %1$s on %2$s
nb_NO: Les alle innlegg av %1$s på %2$s

en: Real-time backups
nb_NO: Sanntids sikkerhetskopier

en: Receive Monitor Email Notifications.
nb_NO: Motta varslinger fra Monitor via epost.

en: Recent Posts
nb_NO: Siste innlegg

en: Recommended features active.
nb_NO: Anbefalte moduler er aktive.

en: Red
nb_NO: rød

en: Reduce security risks with automated plugin updates.
nb_NO: Reduser sikkerhetsriksiko med automatisk oppdatering av utvidelser.

en: Redundant Phrases
nb_NO: Overflødige setninger

[ctx: Refresh connection with {social media service}]
en: Refresh connection with %s
nb_NO: Oppfrisk oppkoblingen til %s

en: Regenerate Address
nb_NO: Gjenskap adresse

en: Registered users
nb_NO: Registrerte brukere

en: Related
nb_NO: Relatert

en: Related Posts
nb_NO: Relaterte innlegg

en: Related posts
nb_NO: Relaterte innlegg

en: Remove Service
nb_NO: Fjern tjeneste

en: Remove logo
nb_NO: Fjern logo

en: Repeated Word
nb_NO: Gjentatt ord

en: Replace <a href="%s">theme's CSS</a> <b>(Advanced)</b>
nb_NO: Erstatt <a href="%s">temaets CSS</a> <strong>(avansert)</strong>

en: Replace selection with:
nb_NO: Erstatt utvalg med:

en: Replacement
nb_NO: Erstatning

en: Reply
nb_NO: Svar

en: Report visibility
nb_NO: Rapportsynlighet

en: Require Two-Step Authentication
nb_NO: Forlang tofaktor.autensering

en: Required?
nb_NO: Obligatorisk?

en: Resetting Jetpack options…
nb_NO: Tilbakestilling av innstillinger for Jetpack...

en: Restore
nb_NO: Gjenopprett

en: Restore this item from the Trash
nb_NO: Gjenopprett dette elementet fra papirkurven

en: Results:
nb_NO: Resultater:

en: Right
nb_NO: Høyre

en: SEO Tools
nb_NO: SEO-verktøy

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Save &amp; Buy Upgrade
nb_NO: Lagre &amp; kjøp oppgradering

en: Save Changes
nb_NO: Lagre endringer

en: Save New Order
nb_NO: Lagre ny rekkefølge

en: Save Settings
nb_NO: Lagre innstillinger

en: Save Stylesheet
nb_NO: Lagre stilark

en: Save and go back to form builder
nb_NO: Lagre og gå tilbake til skjemabyggeren

en: Save configuration
nb_NO: Lagre innstilling

en: Save this field
nb_NO: Lagre dette feltet

en: Save time with auto updates on WordPress.com
nb_NO: Spar tid med automatiske oppdateringer på WordPress.com

en: Save time with automated plugin updates.
nb_NO: Spar tid med automatiske oppdateringer.

en: Saved successfully
nb_NO: Lagret ok

en: Saving…
nb_NO: Lagrer…

en: Scheduled
nb_NO: Planlagt

en: Scroll back to top
nb_NO: Rull tilbake til toppen

en: Search
nb_NO: Søk

en: Search Comics
nb_NO: Søk tegneserier

en: Search Comments
nb_NO: Søk i kommentarer

en: Search Everything
nb_NO: Søk i alt

en: Search Feedback
nb_NO: Søk i tilbakemeldinger

en: Search Media
nb_NO: Søk media

en: Search Menu Item Labels
nb_NO: Søk menypunkt-titler

en: Search Menu Items
nb_NO: Søk menypunkter

en: Search Menu Sections
nb_NO: Søk menyseksjoner

en: Search Modules…
nb_NO: Søk moduler...

en: Search Plugins
nb_NO: Søk i utvidelser

en: Search Project Tags
nb_NO: Søk prosjekt-stikkord

en: Search Project Types
nb_NO: Søk prosjekttyper

en: Search Projects
nb_NO: Søk prosjekter

en: Search Results for: %s
nb_NO: Søkeresultaer for %s

en: Search Testimonials
nb_NO: Søk anbefalinger

en: Search for a Jetpack feature.
nb_NO: Søk etter en Jetpack-modul.

en: Search results
nb_NO: Søkeresultater

en: Search your content.
nb_NO: Søk i ditt innhold

en: Security
nb_NO: Sikkerhet

en: Security Scanning
nb_NO: Sikkerhetsgjennomsøking

en: Select a theme&hellip;
nb_NO: Velg et tema&hellip;

en: Select a user or pick "custom" and enter a custom email address.
nb_NO: Velg en bruker eller «tilpasset» og legg inn en epostadresse.

en: Select feedback to download
nb_NO: Velg tilbakemelding å laste ned

en: Select the roles that will be able to view stats reports.
nb_NO: Velg rollene som skal være i stand til å se statistikkrapporter.

en: Semantic Personal Publishing Platform
nb_NO: Semantisk personlig plattform for publisering på nettet

en: Send Email
nb_NO: Send e-post

en: Send email notification when someone likes a post
nb_NO: Sen epostvarsel når noen liker et innlegg

en: Send to Email Address
nb_NO: Send til e-postadresse

en: Sent by a verified %s user.
nb_NO: Sendt av en bekreftet %s bruker.

en: Sent by an unverified visitor to your site.
nb_NO: Send av en ubekreftet besøkende.

en: Separate tags with commas
nb_NO: Adskill stikkordene med komma

en: Service name
nb_NO: Tjenestenavn

en: Services dragged here will appear individually.
nb_NO: Tjenester som dras hit vil vises individuelt.

en: Services dragged here will be hidden behind a share button.
nb_NO: Tjenester som dras hit vil være skjult bak en deleknapp.

en: Set as logo
nb_NO: Sett som logo

en: Set the primary account holder
nb_NO: Angi primær kontoinnehaver

en: Setting updated.
nb_NO: Innstillinger oppdatert.

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Settings have been saved
nb_NO: Innstillinger har blitt lagret

en: Share
nb_NO: Del

en: Share on Skype
nb_NO: Del på Skype

en: Share on Tumblr
nb_NO: Del på Tumbl

en: Share this:
nb_NO: Del dette:

en: Shared
nb_NO: Delt

en: Shared Post
nb_NO: Delt innlegg

en: Sharing
nb_NO: Deling

en: Sharing & Like Buttons
nb_NO: Delings- og liking-knapper

en: Sharing Buttons
nb_NO: Delingsknapper

en: Sharing Label
nb_NO: Etikett for deling

en: Sharing Settings
nb_NO: Deleinnstillinger

en: Sharing URL
nb_NO: Dele-URL

en: Sharing is off. Add services above to enable.
nb_NO: Deling er avlått. Legg til tjenester ovenfor for å aktivere.

en: Sharing label
nb_NO: Deleetikett

en: Shelf:
nb_NO: Bokhylla:

[ctx: Shorthand for Privacy Policy.]
en: Privacy
nb_NO: Personvern

[ctx: Shorthand for Terms of Service.]
en: Terms
nb_NO: Brukerbetingelser

en: Show
nb_NO: Vis

en: Show Account Links
nb_NO: Vis brukerkonto-lenker

en: Show Cover Photo
nb_NO: Vis toppbilde

en: Show Excerpts:
nb_NO: Vis utdrag:

en: Show Faces
nb_NO: Vis ansikter

en: Show Featured Image:
nb_NO: Vis fremhevet bilde

en: Show Owners
nb_NO: Vis eiere

en: Show Page Posts.
nb_NO: Vis oppdateringene fra siden.

en: Show Personal Links
nb_NO: Vis personlige lenker

en: Show Photo
nb_NO: Vis bilde

en: Show Stream
nb_NO: Vis nyhetsoppdatring

en: Show a "Related" header to more clearly separate the related section from posts
nb_NO: Vis en topptekst for avsnittet relatert innhold slik at det skilles tydeligere fra innlegget

en: Show a <em>'follow blog'</em> option in the comment form
nb_NO: Vis en <em>'følg nettstedet'</em>-muligheten i kommentarskjemaet

en: Show a <em>'follow comments'</em> option in the comment form
nb_NO: Vis en <em>'følg kommentarene'</em>-muligheten i kommentarskjemaet

en: Show a headline
nb_NO: Vis en overskrift

en: Show a hit counter for your blog.
nb_NO: Vis en besøksteller for ditt nettsted.

en: Show a maximum of
nb_NO: Vis maksimalt

en: Show a promo for the WordPress mobile apps in the footer of the mobile theme.
nb_NO: Vis en promotering for WordPress mobilapplikasjoner i sidebunnen for det mobile temaet.

en: Show all
nb_NO: Vis alle

en: Show buttons on
nb_NO: Vis knapper på

en: Show date
nb_NO: Vis dato

en: Show falling snow on my blog until January 4<sup>th</sup>.
nb_NO: Vis fallende snø på mitt nettsted inntil 4. januar.

en: Show full posts on front page and on archive pages
nb_NO: Vis hele innlegg på forsiden og på arkivsidene

en: Show likes.
nb_NO: Vis likinger.

en: Show map
nb_NO: Vis kart

en: Show map of photo location in carousel, when available.
nb_NO: Vis et kart over fotografert sted i karusellen, når det er tilgjengelig.

en: Show photo metadata (<a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format" target="_blank">Exif</a>) in carousel, when available.
nb_NO: Vis foto-metadata (<a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format" target="_blank">Exif</a>) in karusellen når de er tilgjengelig.

en: Show profile photos in the plugin.
nb_NO: Vis profilbilder i dette innstikket.

en: Show related content after posts
nb_NO: Vis relatert innhold etter innlegg

en: Show sharing buttons.
nb_NO: Vis delingsknapper.

en: Show the Reblog button on posts
nb_NO: Vis reblogg-knappen på innlegg

en: Show top posts over
nb_NO: Vis de mest populære innleggene over

en: Show top search terms over
nb_NO: Vis de mest populære søkeordene over

en: Show total number of subscribers? (%s subscriber) | Show total number of subscribers? (%s subscribers)
nb_NO[0]: Vis antall abonnenter? (%s abonnent)
nb_NO[1]: Vis antall abonnenter? (%s abonnenter)

en: Show:
nb_NO: Vis:

[ctx: Shown between widget visibility conditions.]
en: or
nb_NO: eller

en: Shows %s post on each load. | Shows %s posts on each load.
nb_NO[0]: Viser %s innlegg i hver innlasting.
nb_NO[1]: Viser %s innlegg i hver innlasting.

en: Shows your most viewed posts and pages.
nb_NO: Viser dine mest viste innlegg og sider.

en: Shutter Speed
nb_NO: Lukkerhastighet

en: Silver
nb_NO: Sølv

en: Similar post
nb_NO: Liknende innlegg

en: Simple and concise statistics about your traffic. Jetpack collects data about pageviews, likes, comments,
    		locations, and top posts. View them in your dashboard or on WordPress.com.
nb_NO: Enkel og konsis statististikk om dine nettstedsbesøkende. Jetpack samler data om sidevisninger, likinger, kommentarer,
    		steder og toppinnlegg. Vis rapportene i ditt kontrollpanel eller på WordPress.com.

en: Single Sign On
nb_NO: Engangspålogging (SSO)

en: Site Logo
nb_NO: Nettstedslogo

en: Site Name
nb_NO: Nettstedets navn

en: Site Security
nb_NO: Nettstedsikkerhet

en: Site Stats
nb_NO: Nettstedsstatistikk

[ctx: Site Title on WordPress]
en: %1$s on %2$s
nb_NO: %1$s på %2$s

en: Site Title, Tagline, and Logo
nb_NO: Nettstedsnavn, slagord og logo

en: Site Username
nb_NO: Brukernavn på nettsted

en: Site Username (Primary)
nb_NO: Brukernavn (primært) for nettstedet

en: Site Verification Tools
nb_NO: Verkøy for nettstedsverifisering

en: Site security and peace of mind
nb_NO: Sikkerhet for nettstedet og fred for sjelen

en: Sites
nb_NO: Nettsteder

en: Skip the Jetpack Jumpstart process
nb_NO: Hopp over Jetpacks hurtigstart-prosess.

en: Skip this step
nb_NO: Hopp over dette trinnet

en: Skip to primary content
nb_NO: Hopp til innhold

en: Slideshow
nb_NO: Bildefremvisning

en: Small
nb_NO: Liten

en: Smiley
nb_NO: Smilefjes

en: Smiley face
nb_NO: Smilefjes

en: Snippet
nb_NO: Utklipp

en: Snow
nb_NO: Snø

en: Social
nb_NO: Sosiale

en: Social Media Icons
nb_NO: Ikoner for sosiale medier

en: Social Menu
nb_NO: Sosiale medier-meny

en: Someone likes one of my posts
nb_NO: Noen liker ett av mine innlegg

en: Someone may be trying to trick you into giving them access to your site.  Or it could be you just encountered a bug :).  Either way, please close this window.
nb_NO: Noen kan ha prøvd å lure deg til å gi dem tilgang til ditt nettsted. Elle det kan være at du bare er offer for en programfeil :). Uansett, bare lukk dette vinduet.

en: Something happened while loading stats. Please try again later or {{a}}view your stats now on WordPress.com{{/a}}
nb_NO: Noe uventet hende ved lastingen av staistikken. Vennligst prøv igjen senere eller {{a}}vis din statistikk på WordPress.com nå{{/a}}

en: Something has gotten mixed up in your Jetpack Connection!
nb_NO: Noe har gått galt med din Jetpack-oppkobling!

en: Something went wrong:
nb_NO: Noe gikk galt:

en: Something which should never happen, happened. Sorry about that. If you try again, maybe it will work.
nb_NO: No som egentlig aldri skal skje skjedde. Beklager. Hvis du prøver igjen vil det kanskje virke.

en: Sorry, but there was an error posting your comment. Please try again later.
nb_NO: Beklager, men det oppsto en feil ved innsending av din kommentar. Vennligst prøv igjen senere.

en: Sorry, but we could not authenticate your request.
nb_NO: Beklager, men vi kunne ikke autensere din forespørsel.

en: Sorry, nothing to report.
nb_NO: Beklager, ingenting å rapportere.

en: Sorry, your blog cannot share posts by email.
nb_NO: Beklager, ditt nettsted kan ikke dele innlegg via e-post.

en: Sorry, your browser isn't supported. Upgrade at browsehappy.com.
nb_NO: Beklager, din nettleser støttes ikke. Oppgrader på browsehappy.com.

en: Sorry. We can not plot this address. A map will not be displayed. Is the address formatted correctly?
nb_NO: Beklager. Vi kan ikke finne denne adressen. Kart vil ikke vises. Er adressen formatert riktig?

en: Sort by:
nb_NO: Sorter etter:

en: Spam
nb_NO: Useriøs

en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[0]: Useriøs <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[1]: Useriøse <span class="count">(%s)</span>

en: Spam Protection
nb_NO: Beskyttelse mot useriøse kommentarer

en: Spam affects your site's legitimacy, protect your site with Akismet.
nb_NO: Useriøse komentarer redusererlegtimiteten til ditt nettsted. Beskytt det med Akismet.

en: Speed up your photos and save bandwidth costs by using a free content delivery network.
nb_NO: Gjør dine bilder kjappere og spar båndbredde ved å bruke et gratis leveringsnettverk.

en: Spelling
nb_NO: Stavekontroll

en: Square Tiles
nb_NO: Kvadratiske fliser

en: Start Fresh &amp; Create New Connection
nb_NO: Start på ny og opprett en ny tilkobling

en: Start Video After
nb_NO: Start video etter

en: Start quick tour
nb_NO: Start rask introduksjon

en: Start tour to Learn about the benefits you receive when you connect Jetpack to WordPress.com
nb_NO: Start introduksjonstur for å lære om fordelene du får når du kobler Jetpack til WordPress.com

en: State-of-the-art spam defense powered by Akismet.
nb_NO: Moderne spam-beskyttelse drevet med Akismet.

en: Static page:
nb_NO: Fast side:

en: Stats
nb_NO: Statistikk

en: Stats &amp; Traffic Tools
nb_NO: Statistikk- og trafikkverktøy

en: Stress less. Monitor will send you real-time alerts if your site ever goes down.
nb_NO: Stress ned. Overvåk-modulen vil øyeblikkelig sende deg varsel om ditt nettsted skulle gå ned.

en: Style:
nb_NO: Stil:

en: Stylesheet saved.
nb_NO: Stilark lagret.

en: Sub-site override
nb_NO: Overstyr undernettsted

en: Subject
nb_NO: Emne

en: Submit
nb_NO: Send inn

en: Submit &#187;
nb_NO: Send inn &#187;

en: Submitting Comment%s
nb_NO: Sender inn kommentar %s

en: Subscribe
nb_NO: Abonner

en: Subscribe Button:
nb_NO: Abonnementsknapp

en: Subscribe Placeholder:
nb_NO: Plassholder for abonnering:

en: Subscribe to %s
nb_NO: Abonner på %s

en: Subscribe to Blog via Email
nb_NO: Abonner på nettstedet via epost

en: Subscriber
nb_NO: Abonnent

en: Success Message Text:
nb_NO: Melding når vellykket:

en: Success!
nb_NO: Suksess!

en: Success! An email was just sent to confirm your subscription. Please find the email now and click 'Confirm Follow' to start subscribing.
nb_NO: Vellykket. En epost ble akkurat sendt deg for å bekrefte ditt abonnement. Vennligst finn eposten og klikk på Bekreft abonnement for å starte abonnementet.

en: Success! Jetpack Stats is now activated.
nb_NO: Suksess! Jetpack nettstedstatistikk er nå aktivert.

en: Success! Photon is now actively optimizing and serving your images for free.
nb_NO: Suksess! Nå optimaliserer og leverer «Foton» dine bilder gratis.

en: Success! Stats are now active.
nb_NO: Suksess! Statistikk er nå aktiv.

en: Success! WordPress.com tools are now active.
nb_NO: Vellykket! WordPress.com-verktøy er nå aktivert.

en: Summary
nb_NO: Sammendrag

en: Tag Dimensions:
nb_NO: Stikkordstørrelse:

en: Tag name
nb_NO: Stikkordnavn

en: Tagged with %s
nb_NO: Merket %s

en: Tags
nb_NO: Stikkord

en: Take Our Survey
nb_NO: Ta vår brukerundersøkelse

en: Take Survey
nb_NO: Ta spørreundersøkelsen

en: Take WordPress with you.
nb_NO: Ta med deg WordPress.

en: Terms of Service
nb_NO: Bruksvilkår

en: Test your site’s compatibility with Jetpack.
nb_NO: Sjekk ditt nettsteds kompatibilitet med Jetpack.

en: Testimonial
nb_NO: Anbefaling

en: Testimonial Archive Content
nb_NO: Innhold i arkiv over anbefalinger

en: Testimonial Archive Featured Image
nb_NO: Fremhevet bilde til siden for anbefalinger

en: Testimonial Archive Title
nb_NO: Overskift for arkivet over anbefalinger

en: Testimonial draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview testimonial</a>
nb_NO: Kladd til anbefaling oppdatert. <a target="_blank" href="%s">Forhåndsvis anbefaling</a>

en: Testimonial list navigation
nb_NO: Navigering i oversikt over anbefalinger

en: Testimonial pages display at most %1$s testimonials
nb_NO: Omtalesiden viser høyst %1$s omtaler

en: Testimonial published. <a href="%s">View testimonial</a>
nb_NO: Anbefaling publisert. <a href="%s">Vis anbefaling</a>

en: Testimonial restored to revision from %s
nb_NO: Anbefaling gjenopprettet til revisjon fra %s

en: Testimonial saved.
nb_NO: Anbefaling lagret.

en: Testimonial scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview testimonial</a>
nb_NO: Anbefaling planlagt til: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Forhåndsvis anbefaling</a>

en: Testimonial submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview testimonial</a>
nb_NO: Anbefaling lagt inn. <a target="_blank" href="%s">Forhåndsvis anbefaling</a>

en: Testimonial updated.
nb_NO: Anbefaling oppdatert.

en: Testimonial updated. <a href="%s">View testimonial</a>
nb_NO: Anbefaling oppdatert, <a href="%s">Vis anbefalingen</a>

en: Testimonials
nb_NO: Anbefalinger

en: Testimonials list
nb_NO: Oversikt over anbefalinger

en: Testing your site's compatibility with Jetpack...
nb_NO: Sjekker ditt nettsteds kompatibilitet med Jetpack...

en: Text
nb_NO: Tekst

en: Text & Image Links
nb_NO: Tekst og bildelenker

en: Text Link
nb_NO: Tekstlenke

en: Text List
nb_NO: Tekstliste

en: Text only
nb_NO: Kun tekst

en: Textarea
nb_NO: Tekstområde

en: Thanks for activating Protect! To start protecting your site, please network activate Jetpack on your Multisite installation and activate Protect on your primary site. Due to the way logins are handled on WordPress Multisite, Jetpack must be network-enabled in order for Protect to work properly. <a href="%s" target="_blank">Learn More</a>
nb_NO: Takk for at du aktiverte beskyttelse. For å starte beskyttelsen må du nettverksaktivere Jetpack og aktivere beskuttelse på ditt primære nettsted. <a href="%s" target="_blank">Lær mer</a>

en: That connection has been removed.
nb_NO: Den oppkoblingen er fjernet.

en: The Big Day
nb_NO: Den store dagen

en: The Blog URL is not properly setup in the widget.
nb_NO: Nettstedets adresse er ikke gyldig i widgeten.

en: The Client ID/WP.com Blog ID of this site
nb_NO: Din Client ID/WP.com Blog ID for dette nettstedet

en: The Jetpack Module is already activated.
nb_NO: Jetpack-modulen er allerede aktivert.

en: The Jetpack Module is already deactivated.
nb_NO: Denne Jetpack-modulen er allerede deaktivert.

en: The Jetpack Version is %s
nb_NO: Versjonen av Jetpack er %s

en: The Plugin is already active.
nb_NO: Utvidelsen er allerede aktiv.

en: The Plugin is already deactivated.
nb_NO: Utvidelsen er allerede deaktivert.

en: The Twitter username of the owner of this site's domain.
nb_NO: Twitter-brukernavnet til eieren av domenet for dette nettstedet.

en: The VideoPress plugin could not communicate with the VideoPress servers. This error is most likely caused by a misconfigured plugin. Please reinstall or upgrade.
nb_NO: VideoPress-modulen klarte ikke å kommunisere med VideoPress-serverne. Denne feilen skyldes mest sannsynlig et feilkonfigurert innstikk. Vennligst reinstaler eller oppgrader dette.

en: The WP.com user ID of the connected user
nb_NO: Bruker-ID på WordPress.com for tilkoblet bruker

en: The WP.com user email of the connected user
nb_NO: Den tilkoblede brukerens e-postadresse på WP.com

en: The WP.com username of the connected user
nb_NO: Brukernavnet på WP.com for tilkoblet bruker

en: The WordPress apps all have impressively fast and full featured readers so you can catch up with your favorite sites and join the conversation anywhere, any time.
nb_NO: WordPress-appene er imponerende raske og har fullt fungerende nettleser slik at du kan holde deg oppdatert på dine favorittnettsteder ig delta i samtaler hvor som helst og når som helst.

en: The WordPress.com blog_id is %d
nb_NO: WordPress.com blog_id er %d

en: The authorization process expired.  Please go back and try again.
nb_NO: Innloggingsprosessen utløp på tid. Venlligst gå tilbake og prøv igjen.

en: The big day is here.
nb_NO: Den store dagen er her.

en: The default content width for the %s theme is %d pixel. | The default content width for the %s theme is %d pixels.
nb_NO[0]: Standard innholdsbredde for temaet %s er %d bildeelement.
nb_NO[1]: Standard innholdsbredde for temaet %s er %d bildeelementer.

en: The email address has opted out of subscription emails. <br /> You can manage your preferences at <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank">subscribe.wordpress.com</a>
nb_NO: Epost-adressen er fjernet fra abonnement-eposter. <br /> Du kan behandle dine preferanser på <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank">subscribe.wordpress.com</a>

en: The email you entered was invalid. Please check and try again.
nb_NO: Epostadressen du oppga var ugyldig. Vennligst forsøk igjen.

en: The image helps collect stats and <strong>makes the world a better place</strong> but should still work when hidden
nb_NO: Bildet hjelper til med å registrere statistikken og <strong>gjør verden til et bedre sted</strong>, men skulle fortsatt virke om det blir skjult

en: The module %s failed to be activated. | The modules %s failed to be activated.
nb_NO[0]: Modulen %s kunne ikke aktiveres.
nb_NO[1]: De ønskede modulene %s kunne ikke aktiveres.

en: The module %s was activated. | The modules %s were activated.
nb_NO[0]: Modulen %s ble aktivert.
nb_NO[1]: Modulene %s ble aktivert.

en: The number of sites of the connected WP.com user
nb_NO: Antall nettsteder for den tilkoblede bruker på WordPress.com

en: The old version has been deactivated and can be removed from your site. | The old versions have been deactivated and can be removed from your site.
nb_NO[0]: Den gamle versjonen har blitt deaktivert og kan fjernes fra nettstedet.
nb_NO[1]: De gamle versjonene har blitt deaktiverte og kan fjernes fra nettstedet.

en: The plugin is already installed
nb_NO: Utvidelsen er allerede installert.

en: The primary connection is owned by <strong>%s</strong>'s WordPress.com account.
nb_NO: Den primære oppkoblingen eies av WordPress.com-kontoen til <strong>%s</strong>.

en: The proofreader has suggestions for this post. Are you sure you want to publish it?
    
    Press OK to publish your post, or Cancel to view the suggestions and edit your post.
nb_NO: Korrekturleseren har forslag til dette innlegget. Er du sikker på at du vil publisere det?
    
    Trykk OK for å publisere innlegget ditt, eller Avbryt for å vise forslagene og redigere ditt innlegg.

en: The proofreader has suggestions for this post. Are you sure you want to update it?
    
    Press OK to update your post, or Cancel to view the suggestions and edit your post.
nb_NO: Korrekturleseren har forslag til dette innlegget. Er du sikker på at du vil oppdatere det? 
    
    Trykk OK for å oppdatere innlegget ditt, eller Avbryt for å vise forslagene og redigere ditt innlegg.

en: The proofreader supports English, French, German, Portuguese, and Spanish. Your user interface language (see above) is the default proofreading language.
nb_NO: Korrekturleseren støter engelsk, fransk, tysk, portugisisk og spansk. Ditt språkvalg for programgrensesnittet (se ovenfor) er standard språk for korrekturen.

en: The requested Jetpack module could not be activated.
nb_NO: Den valgte Jetpack-modulen kunne ikke aktiveres.

en: The requested Jetpack module could not be deactivated.
nb_NO: Den ønskede Jetpack-modulen kunne ikke aktiveres.

en: The requested Jetpack module is inactive.
nb_NO: Den ønskede Jetpack-moduelen er ikke aktiv.

en: The requested Jetpack module was activated.
nb_NO: Den valgte Jetpack-modulen ble aktivert.

en: The requested Jetpack module was already inactive.
nb_NO: Den valgte Jetpack-modulen var allerede deaktivert.

en: The requested Jetpack module was deactivated.
nb_NO: Den valgte Jetpack-modulen ble deaktivert.

en: The requested Jetpack module was not found.
nb_NO: Den ønskede Jatpack-modulen ble ikke funnet.

en: The response parameter is invalid or malformed
nb_NO: Respons-parameteren parameteret er ugyldig eller feilformet

en: The response parameter is missing
nb_NO: Respons-prameteren mangler

en: The secret parameter is invalid or malformed
nb_NO: Det hemmelige parameteret er ugyldig eller feilformet

en: The secret parameter is missing
nb_NO: Det hemmelige parameteret mangler

en: The settings for Featured Content have <a href="%s">moved to Appearance &rarr; Customize</a>.
nb_NO: Innstillingen for femhevet innhold er <a href="%s">flyttet til Utseede &rarr; Tilpass</a>.

en: The site is in Development Mode, so you can not connect to WordPress.com.
nb_NO: Ditt nettsted er i utviklermodus så du kan ikke koble til WordPress.com

en: The specified theme was not found.
nb_NO: Det oppgitte temaet ble ikke funnet.

en: The test results and some other useful debug information will be sent to the support team. Please feel free to <a href="#">review/modify</a> this information.
nb_NO: Testresultatene og noe øvrig, nyttig feilsøkingsinformasjon vil bli sendt til brukerstøtte-teamet. <a href="#">gjennomgå eller endre</a> gjerne denne informasjonen.

en: The theme is already installed
nb_NO: Temaet er allerede installert

en: The widget only works with Facebook Pages.
nb_NO: Widgeten virker bare med Facebook-sider.

en: Theme
nb_NO: Tema

en: Theme is empty.
nb_NO: Temaet er tomt.

en: Theme: %1$s.
nb_NO: Tema: %1$s.

en: Themes
nb_NO: Temaer

en: There are unsaved settings in this tab that will be lost if you leave it. Proceed?
nb_NO: Det er innstillinger i denne fanen som vil gå tapt om du forlater den. Fortsette?

en: There is no excerpt because this is a protected post.
nb_NO: Det finnes ikke noe utdrag fordi dette innlegget er beskyttet.

en: There seems to be a problem with your site’s ability to communicate with Jetpack!
nb_NO: Det ser ut til at det er et problem med ditt nettsteds eller din servers mulighet til å kommunisere med Jetpack!

en: There was a problem communicating with the Proofreading service. Try again in one minute.
nb_NO: Det oppsto et problem med å kommunisere med korrekturtjenesten. Prøv igjen om ett minutt.

en: There was a problem connecting to %s to create an authorized connection. Please try again in a moment.
nb_NO: Det oppsto et problem med å koble opp mot %s med en gyldig tilkobling. Vennligst prøv igjen om litt.

en: There was a problem connecting to %s. Please disconnect and try again.
nb_NO: Det oppsto et problem med å koble til %s. Vennligst koble fra og prøv igjen.

en: There was a problem connecting with Publicize. Please try again in a moment.
nb_NO: Det oppsto et problem med å koble til Publiser. Vennligst prøv igjen om kort tid.

en: There was an error communicating with the proofreading service.
nb_NO: Det oppstod en feil i kommunikasjonen med korrekturlesingstjenesten.

en: There was an error deactivating your plugin
nb_NO: Det oppsto en feil ved deaktivering av din utvidelse.

en: There was an error installing your theme
nb_NO: Det oppsto en feil under installering av temaet

en: There was an error updating your plugin
nb_NO: Det oppsto en feil ved oppdatering av din utvidelse.

en: There was an error updating your theme
nb_NO: Det oppsto en feil ved oppdatering av ditt tema.

en: There was an error when subscribing. Please try again.
nb_NO: Det oppsto en feil ved abonneringen. Vennligst prøv igjen.

en: There was an error while activating the module.
nb_NO: Det oppsto en feil under aktivering av modulen.

en: There was an error while deactivating the module.
nb_NO: Det oppsto en feil under deaktivering av modulen.

en: There was an error while getting the update data for this site.
nb_NO: Det oppsto en feil under forsøk på å få tak i oppdateringsinformasjon for dette nettstedet.

en: These settings affect all sites on the network.
nb_NO: Disse instillingene påvirker alle nettstedene i nettverket

en: These settings change emails sent from your blog to followers.
nb_NO: Disse innstillingene endrer eposter som sendes fra ditt nettsted til følgere.

[ctx: This HTML form field is marked as required by the user in contact form builder]
en: (required)
nb_NO: (obligatorisk)

en: This connection is working correctly.
nb_NO: Denne oppkoblingen virker som den skal.

en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
nb_NO[0]: Dette galleriet inneholder <a %1$s>%2$s bilde</a>.
nb_NO[1]: Dette galleriet inneholder <a %1$s>%2$s bilder</a>.

en: This helps to clearly separate the related posts from post content.
nb_NO: Dette hjelper deg å skille visningen av de relaterte innleggene fra hovedinnleggets innhold.

en: This helps you make informed decisions about your content and drive more traffic to your site with our related posts, social, and enhanced distribution features.
nb_NO: Dette hjelper deg til ¨ta informerte avgjørelser om eget innhold og trekker mer trafikk til ditt nettsted ved hjelp av vår relaterte innlegg, og våre sosiale- og utvidede distribusjonmetioder.

en: This module has no configuration options
nb_NO: Denne modulen har ingen innstillinger

en: This plugin will work without it, but multibyte support is used <a href="%s" target="_blank">if available</a>. You may see minor problems with Tweets and other sharing services.
nb_NO: Dette innstikket vil fungere uten det, men multibyte-støtte brukes <a href="%s" target="_blank">hvis tilgjengelig</a>. Du kan se mindre problemer med tweets og andre deletjenester.

en: This post has been shared!
nb_NO: Dette innlegget har blitt delt!

en: This post is password protected.
nb_NO: Dette innlegget er beskyttet av et passord.

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
nb_NO: Dette innlegget er passordbesyttet. Oppgi passordet for å vise kommentarer.

en: This profile is not currently linked to a WordPress.com Profile.
nb_NO: Denne brukerkontoen er for tiden ikke koblet til en WordPress.com-konto.

en: This site has no plugins.
nb_NO: Dette nettstedet har ingen utvidelser.

en: This slideshow could not be started. Try refreshing the page or viewing it in another browser.
nb_NO: Bildekarusellen kunne ikke starte. Forsøk oppfriske siden eller vise den med en annen nettleser.

en: This slideshow requires JavaScript.
nb_NO: Denne bildekrusellen krever javaskript.

en: This user is linked and ready to fly with Jetpack.
nb_NO: Denne bruker er koblet og klar til å fly med Jetpa|ck.

en: This user is not authorized to %s on this blog.
nb_NO: Denne brukeren har ikke tilgang til %s på dette nettstedet.

en: This user is not authorized to manage plugins network wide.
nb_NO: Denne brukeren har ikke tilgang til å administrere utvidelser for hele nettverket.

en: This video is intended for mature audiences.
nb_NO: Denne videoen er beregnet på voksent publikum.

en: This video requires <a rel="nofollow" href="%s" target="_blank">Adobe Flash</a> for playback.
nb_NO: Denne videoen krever <a rel="nofollow" href="%s">Adobe Flash</a> for å kunne spilles av.

en: This will reset all Jetpack options, are you sure?
nb_NO: Dette vil tilbakestille alle Jetpack-innstillingene. Er du sikker?

en: Thumbnail
nb_NO: Miniatyrbilde

en: Thumbnail Grid
nb_NO: Miniatyrbilde-rutenett

en: Tiled Columns
nb_NO: Flislagte kolonner

en: Tiled Galleries
nb_NO: Flislagte gallerier

en: Tiled Mosaic
nb_NO: Filslagt mosaikk

en: Tiles
nb_NO: Fliser

en: Time
nb_NO: Tid

en: Time:
nb_NO: Tid:

en: Timeline Theme:
nb_NO: Tema for tidslinjen:

en: Title
nb_NO: Emne

en: Title:
nb_NO: Tittel:

en: To infinity and beyond
nb_NO: I det uendelige

en: To use Post By Email, you need to link your %s account to your WordPress.com account.
nb_NO: Får å bruke publisering via epost på du først koble din %s-konto til din WordPress.com-konto.

en: To use Publicize, you'll need to link your %s account to your WordPress.com account using the link below.
nb_NO: For å bruke funksjonen Publiser må du koble din %s-konto til din WordPress.com-konto ved å følge lenken nedenfor.

[ctx: Toolbar button to get help with custom CSS]
en: Help
nb_NO: Hjelp

[ctx: Toolbar button to see full CSS revision history]
en: See full history
nb_NO: Se hele endringshistorikken

en: Top Posts
nb_NO: Toppinnlegg

en: Top Posts &amp; Pages
nb_NO: Mest populære innlegg og sider

en: Top Posts &amp; Pages by views are calculated from 24-48 hours of stats. They take a while to change.
nb_NO: Mest populære innlegg og sider etter visninger, beregnet etter 24-48 timers statistikk. Det vil ta en tid før endringer vises.

en: Top Searches
nb_NO: Toppsøk

en: Total malicious attacks blocked on your site.
nb_NO: Totalt antall blokkert angrep på ditt nettsted.

en: Track detailed stats on this post and the rest of your site.
nb_NO: Spor detaljert statistikk for dette innlegget og resten av ditt nettsted.

en: Translate
nb_NO: Oversett

en: Transparent
nb_NO: Gjennomsiktig

en: Transparent Background
nb_NO: Gjennomsiktig bakgrunn

en: Trash
nb_NO: Papirkurv

en: Trouble with Jetpack?
nb_NO: Problemer med Jetpack?

en: Try Again
nb_NO: Prøv igjen

en: Try again
nb_NO: Forsøk igjen

en: Try the New Editor
nb_NO: Prøv den nye editoren

en: Turned on per post
nb_NO: Slåes på for hvert innlegg

en: Tweets by @%s
nb_NO: Tvitringer av @%s

en: Twitter Site Tag
nb_NO: Twitter nettstedsetikett

en: Twitter Timeline
nb_NO: Twitter tidslinje

en: Twitter Username:
nb_NO: Twitter-brukernavn:

en: Two-Step Authentication is required to access this site. Please visit your <a href="%1$s" target="_blank">Security Settings</a> to configure <a href="%2$s" target="_blank">Two-step Authentication</a> for your account.
nb_NO: To-trinns autentisering er kreves for å få tilgang til denne siden. Vennligst besøk dine <a href="%1$s" target="_blank">Sikkerhetsinnstillinger</a> for å konfigurere <a href="%2$s" target="_blank">To-trinns autentisering</a> for din konto.

en: Type of Widget
nb_NO: Widget-type

en: Types
nb_NO: Typer

en: Types of pages to display:
nb_NO: Vis sidetyper:

en: UP
nb_NO: OPPE

en: Unable to create your Post By Email address. Please try again later.
nb_NO: Kunne ikke opprette din Publiser via epostadresse. Vennligst prøv igjen senere.

en: Unable to disable your Post By Email address. Please try again later.
nb_NO: Kunne ikke deaktivere din Publiser via epostadresse. Vennligst prøv igjen senere.

en: Unable to list plugins.
nb_NO: Kan ikke vise oversikt over utvidelsene.

en: Unable to regenerate your Post By Email address. Please try again later.
nb_NO: Kunne ikke gjenopprette din Publiser via epostadresse. Vennligst prøv igjen senere.

en: Unavailable in Dev Mode.
nb_NO: Utilgjengelig i utviklermodus

en: Uncategorized
nb_NO: Ukategorisert

en: Unexpected response
nb_NO: Uventet respons

en: Unlink me from WordPress.com
nb_NO: Koble meg fra WordPress.com

en: Unlink my account
nb_NO: Frakoble min konto

en: Unlink your account from WordPress.com
nb_NO: Koble din konto fra WordPress.com

en: Unpublished
nb_NO: Upublisert

en: Untitled Post
nb_NO: Innlegg uten tittel

en: Update Menu Item Label
nb_NO: Oppdater menypunkt-tittel

en: Update Menu Section
nb_NO: Oppdater menyseksjon

en: Update Project Tag
nb_NO: Oppdater prosjekt-stikkord

en: Update Project Type
nb_NO: Oppdater prosjekttype

en: Update WordPress to unlock Jetpack's full potential!
nb_NO: Oppdater WordPress for å få tilgang til hele Jeypack

[ctx: Updating an option from "this" to "that".]
en: Updated option: %s to "%s"
nb_NO: Oppdatert innstilling: %s til "%s"

en: Upgrade
nb_NO: Oppgrader

en: Upload a Video
nb_NO: Last opp en video

en: Uploaded by %s
nb_NO: Lastet opp av %s

en: Uploading...
nb_NO: Laster opp...

en: Use Google Analytics with Infinite Scroll
nb_NO: Bruk Google Analytics med ubegrenset rulling.

en: Use Markdown for comments.
nb_NO: Bruk Markdown for kommentarer

en: Use Markdown for posts and pages.
nb_NO: Bruk Markdown for innlegg og sider

en: Use a large and visually striking layout
nb_NO: Bruk en stor og visuelt slående utforming

en: Use a valid email address.
nb_NO: Bruk en gyldig epostadresse.

en: Use automatically detected language to proofread posts and pages
nb_NO: Bruk automatisk oppdaget språk for å korrekturlese innlegg og sider

en: Use only Open Source codecs (may degrade performance)
nb_NO: Bruk bare Åpne kildekode-kodeker (kan gi dårligere ytelse)

en: Use the <kbd>TAB</kbd> key on your keyboard to move between colums and the <kbd>ENTER</kbd> or <kbd>RETURN</kbd> key to save each row and move on to the next.
nb_NO: Bruk <kbd>TAB</kbd>-tasten på tastaturet for å flytte deg mellom kolonner, og <kbd>Enter</kbd>- eller <kbd>Return</kbd>-tasten for å lagre hver rad og flytte til den neste.

en: Use these settings to display different types of content on your site.
nb_NO: Bruk disse innstillingene til å vise ulike typer av innhold på ditt nettsted.

[ctx: Used as the default option in a dropdown list]
en: -- Select --
nb_NO: -- velg --

[ctx: Used in the "%s if:" translation for the widget visibility dropdown]
en: Hide
nb_NO: Skjul

[ctx: Used in the "%s if:" translation for the widget visibility dropdown]
en: Show
nb_NO: Vis

en: User %s could not be disconnected. Are you sure they're connected currently?
nb_NO: Bruker %s kunne ikke koble fra. Er du sikker på at de er koblet til nå?

en: User has been successfully disconnected.
nb_NO: Brukeren har blitt koblet fra.

en: Username
nb_NO: Brukernavn

en: Using the checkboxes next to each module, you can select multiple modules to toggle via the Bulk Actions menu at the top of the list.
nb_NO: Ved å bruke avkrysnongsboksene ut for hver modul kan du velge flere moduler for å veksle med Massehandlinger-menyen på toppen av listen.

en: Using the tools on the right, you can search for specific modules, filter by module categories or which are active, or change the sorting order.
nb_NO: Ved å bruke verktøyene på høyre side kan du søke etter spesifikke moduler, filtrere etter kategorier eller hvilke som er aktive eller endre sorteringsrekkefølgen.

en: Value
nb_NO: Verdi

en: Verified Services
nb_NO: Bekreftede tjenester

en: Version.
nb_NO: Versjon.

en: Video Width
nb_NO: Video bredde

en: Video on %s
nb_NO: Video på %s

en: Video post by %s.
nb_NO: Videoinnlegg av %s.

en: Video post.
nb_NO: Videoinnlegg

en: VideoPress Shortcode
nb_NO: VideoPress kortkode

en: View
nb_NO: Vis

en: View %1$s&#8217;s profile on %2$s
nb_NO: Vis profilen til %1$s på %2$s

en: View All
nb_NO: Se alle

en: View Comic
nb_NO: Vis tegneserie

en: View Full Profile &rarr;
nb_NO: Vis full profil &rarr;

en: View Full Site
nb_NO: Vis hele nettstedet

en: View Menu Item
nb_NO: Vis menypunkt

en: View Menu Item Label
nb_NO: Vis menypunkt-tittel

en: View Menu Section
nb_NO: Vis menyseksjon

en: View Mobile Site
nb_NO: Vis mobilversjonen av siden

en: View Network Admin
nb_NO: Vis nettverksadministrasjon

en: View Project
nb_NO: Vis prosjekt

en: View Project Tag
nb_NO: Vis prosjekt-stikkord

en: View Project Type
nb_NO: Vis prosjekttype

en: View Site Stats without JavaScript
nb_NO: Vis statistikken uten Javascript

en: View Testimonial
nb_NO: Vis anbefaling

en: View Your Stats
nb_NO: Vis din statistikk

en: View all posts by %s
nb_NO: Vis alle innlegg etter %s

en: View complete profile
nb_NO: Vis full profil

en: View full size <span class="photo-size">%1$s<span class="photo-size-times">&times;</span>%2$s</span>
nb_NO: Vis fullstørrelse <span class="photo-size">%1$s<span class="photo-size-times">&times;</span>%2$s</span>

en: View on Instagram
nb_NO: Vis på Instragram

en: View people's profiles when you mouse over their Gravatars
nb_NO: Vis folks profiler når du beveger musen over deres profilbilder

en: View stats on WordPress.com right now
nb_NO: Vis statistikken på WordPress.com akkurat nå

en: View your security dashboard
nb_NO: Vis ditt sikkerhets-kontrollpanel

en: View your spam stats
nb_NO: Vis din useriøs-statistikk

en: View:
nb_NO: Vis:

en: Views
nb_NO: Visninger

en: Views over 48 hours. Click for more Site Stats.
nb_NO: Visninger over 48 timer. Klikk for mer nettstedsstatistikk.

en: Views today
nb_NO: Visninger i dag

en: Views: %(numberOfViews)s
nb_NO: Visninger: %(numberOfViews)s

en: Visibility
nb_NO: Synlighet

en: Visit <a href="%s">Site Stats</a> to see your stats.
nb_NO: Besøk <a href="%s">Nettstedsstatistikk</a> for å se din statistikk.

en: Visit the post for more.
nb_NO: Vis innlegget for mer.

en: Warning! Multibyte support missing!
nb_NO: Advarsel! Multibyte-støtte mangler!

en: We also offer free support to all users, and priority assistance to paid customers.
nb_NO: Vi tilbyr også gratis brukerstøtte til alle, og prioritert brukerstøtte til betalende kunder.

en: We are sorry but unfortunately Photon did not activate.
nb_NO: Beklager, men modulen Foton kunne ikke aktiveres.

en: We could not verify that your server is making an authorized request. Please try again, and make sure there is nothing interfering with requests from your server to the Jetpack Server.
nb_NO: Vi kunne ikke forsikre oss om at din server gjør en gyldig forespørsel. Vennligst prøv igjen og forsikre deg om at intet forstyrrer forespørsler fra din server til Jetpack-serverne.

en: We couldn't find your account. If you already have an account, make sure you have connected to WordPress.com.
nb_NO: Vi kunne ikke finne din konto. Hvis du har en konto, pass på at du er koblet til WordPress.com.

en: We have apps for <a href="%s" target="_blank">iOS (iPhone, iPad, iPod Touch) and Android</a>!
nb_NO: Vi har apper for <a href="%s" target="_blank">iOS (iPhone, iPad, iPod Touch) og Android</a>!

en: We were unable to get your stats just now. Please reload this page to try again.
nb_NO: Vi er ikke i stand til hente statistikken akkurat nå. Vennligst prøv igjen ved å laste inn siden på nytt.

en: We were unable to get your stats just now. Please reload this page to try again. If this error persists, please <a href="%1$s" target="_blank">contact support</a>. In your report please include the information below.
nb_NO: Vi kan ikke hente statistikken di akkurat nå. Vennligst opfrisk denne siden og prøv igjen, Hvis det opstår en feil igjen, vennligst <a href="%1$s">kontakt brukerstøtte</a>. Inkluder informasjonen nedenfor i din tilbakemelding.

en: We&rsquo;ve changed this option to a click-to-scroll version for you since you have footer widgets in Appearance &rarr; Widgets, or your theme uses click-to-scroll as the default behavior.
nb_NO: Vi har endret denne innstillingen til en klikk for å rulle-utgave siden du har widgeter i sidebunnen satt opp under Utseende - Widgeter, eller fordi ditt tema bruker klikk for å rulle som standard virkemåte.

en: Website
nb_NO: Nettsted

en: Website Verification Services
nb_NO: Bekreftelses-tjenester for nettsteder

en: Week of %(date)s
nb_NO: Uken med %(date)

en: Weeks
nb_NO: Uker

en: Welcome to Custom CSS!
    
    To learn how this works, see http://wp.me/PEmnE-Bt
nb_NO: Velkommen til tilpasset CSS!
    
    For å lære hvordan dette virker, se http://wp.me/PEmnE-Bt

en: Welcome to Jetpack
nb_NO: Velkommen til Jetpack

en: Welcome to {{s}}Jetpack %(jetpack_version)s{{/s}}!
nb_NO: Velkommen til {{s}}Jetpack %(jetpack_version)s{{/s}}!

en: We’ll also let you know as soon as your site is up and running, so you can keep an eye on total downtime.
nb_NO: Vi vil også varsle deg straks ditt nettsted er oppe og går, slik at du kan holde øye med den totale nedetiden.

en: What should the subject line be?
nb_NO: Hva vil du ha i emnefeltet?

en: What's a Gravatar?
nb_NO: Hva er en gravatar?

en: When
nb_NO: Når

en: When Jetpack is connected to WordPress.com, head over to the Apps tab within Jetpack for direct links to the mobile and desktop apps.
nb_NO: Når Jetpack er koblet opp mot WordPress.com kan du gå til fanen Apper i Jetpack og finne direktelenker til mobil- og skrivebordsappene.

en: White
nb_NO: Hvit

en: Whitelist Management
nb_NO: Administrering av hvitliste

en: Whitelist is empty.
nb_NO: Hvitlisten er tom.

en: Whitelist saved.
nb_NO: Hvitliste lagret

en: Whitelisting an IP address prevents it from ever being blocked by Jetpack.
nb_NO: Oppføring av en IP-adresse på hvitelisten forhindrer den fra å bli blokkert av Jetpack.

en: Widget Type:
nb_NO: Widget-type:

[ctx: Widget Visibility: {Rule Major [Page]} is {Rule Minor [Search results]}]
en: is
nb_NO: er

en: Widget title:
nb_NO: Widget-tittel:

en: Width
nb_NO: Bredde

en: Width in pixels
nb_NO: Bredde i bildeelementer

en: Width in pixels:
nb_NO: Bredde i bildeelementer:

en: With 1 comment | With %s comments
nb_NO[0]: Med 1 kommentar
nb_NO[1]: Med %s kommentarer

en: With Carousel active, any standard WordPress galleries or single images you have embedded in posts or pages will
    		launch a full-screen photo browsing experience with comments and EXIF metadata.
nb_NO: Med modulen karusell aktiv vil ethvert vanlig WordPress-galleri som du har bygget inn på innlegg eller sider bli til en nydelig fullskjerms fotoopplevelse, med kommentarer og EXIF-metadata.

en: WordPress Apps
nb_NO: WordPress-apper

en: WordPress.com Likes are
nb_NO: Likinger fra WordPress.com:

en: WordPress.com Likes are:
nb_NO: Likinger fra WordPress.com er:

en: WordPress.com Reblog Button
nb_NO: WordPress.com reblogg-knapp

en: WordPress.com Username
nb_NO: Brukernavn på WordPress.com

en: WordPress.com in Google Play
nb_NO: WordPress.com på Google Play

en: WordPress.com in the App Store
nb_NO: WordPress.com på App Store

en: WordPress.com is currently having problems and is unable to fuel up your Jetpack.  Please try again later.
nb_NO: WordPress.com har for øyeblikket problemer og er ute av stand til å gi drivstoff til din Jetpack. Vennligst prøv igjen senere.

en: Write a Comment...
nb_NO: Skriv en kommentar...

en: Write on WordPress.com
nb_NO: Skriv på WordPress.com

en: XML Sitemap
nb_NO: XML Sidekart

en: Y/m/d
nb_NO: d.m.Y

en: Y/m/d g:i:s A
nb_NO: d.m.Y H:i

en: Yandex Site Verification
nb_NO: Yandex nettstedsbekreftelse

en: Year
nb_NO: År

en: Yearly Archives: %s
nb_NO: Årlige arkiver: %s

en: Yearly archives
nb_NO: Årlige arkiv

en: Yep. You can enter multiple email addresses in the Email address field, and separate them with commas. A notification email will then be sent to each email address.
nb_NO: Ja. Du kan oppgi flere epostadresser i feltet for epostadresse og skille dem med komma. Et varsel vil da bli sendt til hver av epostadressene.

en: Yes
nb_NO: Ja

en: You already have an account on this site. Please <a href="%1$s">sign in</a> with your username and password and then connect to WordPress.com.
nb_NO: Du har allerede en konto på denne siden. Vennligst <a href="%1$s">logg inn</a> med ditt brukernavn og passord, og så koble til WordPress.com

en: You are all set! Your site can now be managed from <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/sites</a>.
nb_NO: Du er klar! Ditt nettsted kan nå administreres fra <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/sites</a>.

en: You are currently running a development version of Jetpack.
nb_NO: Du kjører for tiden en utviklingsversjon av Jetpack.

en: You are currently running a development version of Jetpack. <a href="%s" target="_blank">Submit your feedback</a>
nb_NO: Du bruker en utviklingsversjon av Jetpack. <a href="%s" target="_blank">Send inn din tilbakemelding</a>

en: You are not allowed to make this change.
nb_NO: Du har ike lov til å gjøre denne endringen.

en: You are not allowed to manage this item.
nb_NO: Du har ike tillatelse til å behandle dette elementet.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
nb_NO: Du har ikke tilgang til å gjenopprette denne fra papirkurven.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å flytte dette elementet til papirkurven.

en: You are not allowed to switch to this theme
nb_NO: Du er ikke tilgang til å skifte til dette temaet

en: You are required to specify a capability to check.
nb_NO: Du må angi en rettighet å sjekke.

en: You are required to specify a module.
nb_NO: Du må angi en modul.

en: You are required to specify a plugin to activate.
nb_NO: Du må angi en utvidelse å aktivere.

en: You are required to specify a plugin.
nb_NO: Du må oppgi en utvidelse.

en: You are required to specify a theme to switch to.
nb_NO: Du må angi et tema å bytte til.

en: You are required to specify a theme to update.
nb_NO: Du må oppgi et tema å oppdatere.

en: You are using an outdated version of WordPress
nb_NO: Du bruker en utdatert versjon av WordPress

en: You can activate or deactivate individual Jetpack modules to suit your needs.
nb_NO: Du kan aktivere eller deaktivere individuelle Jetpack-moduler etter dine behov.

en: You can add the following variables to your service sharing URL:
nb_NO: Du kan legge til følgende variabler til tjenestens dele-URL:

en: You can make a connection for just yourself or for all users on your blog. Shared connections are marked with the (Shared) text.
nb_NO: Du kan lage en kobling bare for deg selv eller for alle brukerne på nettstedet. Delte koblinger er merket med (Delt).

en: You can manage your network-wide whitelist via the network admin.
nb_NO: Du kan redigere din hviteliste for hele nettverket under nettverksadministrasjon.

en: You cannot disconnect, without having first connected.
nb_NO: Du kan ikke koble fra uten først å ha koblet til.

en: You do not have sufficient <a rel="nofollow" href="%s" target="_blank">freedom levels</a> to view this video. Support free software and upgrade.
nb_NO: Du har ikke tilstrekkelige <a rel="nofollow" href="%s">frihetsnivåer</a> til å se denne videoen. Bidra til fri programvare og oppgrader.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å bruke denne siden.

en: You get detailed visitor stats, state-of-the-art security services, image performance upgrades, traffic generation tools, and more.
nb_NO: Du får detaljert besøksstatistikk, moderne sikkerhetstjenester, oppgradert bilde-ytelse, verktøy for å gi de flere besøkende og mye mer.

en: You get spam-protection, real-time backups (unlimited archive), unlimited backup storage, security scanning, unlimited ad-free video hosting, income generation from ads, SEO tools, and priority support.
nb_NO: Du får spam-beskyttelse, sanntids sikkerhetskopier, ubegrenset lagringsplass for sikkerhetskopier, sikkerhets-skanning, ubegrenset reklamefri videolagring, inntekter fra annonser, verktøy for søkemotoroptimalisering og prioritert brukerstøtte.

en: You have already subscribed to this site. Please check your inbox.
nb_NO: Du har allerede abonnert på dette nettsetdet. vennligst sjekk din innboks.

en: You have chosen not to connect your blog. Please click 'accept' when prompted if you wish to connect your accounts.
nb_NO: Du har valgt å koble opp dit nettsted. Venligst klikk "Bekreft" når du blir bedte om det, om du ønsker å koble opp dine brukerkonti.

en: You have shared this post with %s
nb_NO: Du har delt dette innlegget med %s

en: You have successfully connected your %1$s account with %2$s.
nb_NO: Du har koblet din %1$s-konto opp mot %2$s.

en: You have successfully disconnected Jetpack
nb_NO: Du har frakoblet Jetpack

en: You must <a href="%s">log in</a> to post a comment.
nb_NO: Du må <a href="%s">logge inn</a> for å legge inn kommentar.

en: You must be <a href="#" class="jp-carousel-comment-login">logged in</a> to post a comment.
nb_NO: Du må være <a href="#" class="jp-carousel-comment-login">logget inn</a> for å legge inn en kommentar.

en: You must connect your Jetpack plugin to WordPress.com to use this feature.
nb_NO: Du må koble ditt Jetpack-innstikk til WordPress.com for å bruke denne funksjonen,

en: You must link another admin account before switching primary account holders.
nb_NO: Du må koble til en annen administrator før du kan endre primærkontoen.

en: You must specify a valid action
nb_NO: Du må velge en gyldig handling

en: You must specify a valid blog URL!
nb_NO: Du må oppgi en gyldig adresse til nettstedet/bloggen!

en: You need to enter your numeric user ID for the <a href="%1$s">Goodreads Widget</a> to work correctly. <a href="%2$s" target="_blank">Full instructions</a>.
nb_NO: Du må legge inn en numerisk bruker-ID for at <a href="%1$s">Goodreads-widgeten</a> skal virke. <a href="%2$s">Komplette instruksjoner</a>.

en: You need to register your Jetpack before connecting it.
nb_NO: Du må registrere Jetpack før du kobler det til.

en: You need to select what to show in this <a href="%s">Gravatar Profile widget</a>.
nb_NO: Du må velge hva du skal vise i denne <a href="%s">Gravatarprofil-widgeten</a>.

en: You're fueled up and ready to go, Jetpack is now active.
nb_NO: Du er tanket opp og klar til å kjøre. Jetpack er nå aktiv,

en: You're fueled up and ready to go.
nb_NO: Du er tanket opp og klar til å kjøre,

en: Your API key is invalid
nb_NO: Din API-nøkkel er ugyldig.

en: Your Custom Content Types
nb_NO: Dine tilpassede innholdstyper

en: Your Email Address
nb_NO: Din e-postadresse

en: Your IP (%1$s) has been flagged for potential security violations.  <a href="%2$s">Find out more...</a>
nb_NO: Din IP-adresse (%1$s) er assosiert med mulige sikkerhetsbrudd. <a href="%2$s">Finn ut mer...</a>

en: Your Jetpack is almost ready!
nb_NO: Din Jetpack er nesten klar!

en: Your Jetpack is already connected.
nb_NO: Din Jetpack er allrede oppkoblet.

en: Your Jetpack setup looks a-okay!
nb_NO: Ditt Jetpack-oppsett ser greit ut!

en: Your Name
nb_NO: Ditt navn

en: Your Portfolio Archive currently has no entries. You can start creating them on your dashboard.
nb_NO: Ditt porteføljearkiv har ingen oppføringer. Du kan begynne å opprette dem fra kontrollpanelet,

en: Your Site Stats work better with JavaScript enabled.
nb_NO: Ditt nettsted fungerer bedre med JavaScript slått på.

en: Your Testimonial Archive currently has no entries. You can start creating them on your dashboard.
nb_NO: Ditt arkiv for omtaler er tomt. Du kan opprette dem fra kontrollpanelet.

en: Your answer was incorrect, please try again.
nb_NO: Ditt svar var ikke riktig. Vennligst prøv igjen.

en: Your blog does not currently have any published posts.
nb_NO: Bloggen din har for tiden ingen publiserte innlegg.

en: Your comment is awaiting moderation.
nb_NO: Din kommentar venter på godkjenning.

en: Your comment is in moderation.
nb_NO: Din kommentar er til moderering.

en: Your comment was approved.
nb_NO: Din kommentar ble godkjent.

en: Your current IP: %s
nb_NO: Din nåværende IP: %s

en: Your images are automatically optimized for different display resolutions to serve the best
    		possible image quality. We also cache and serve them from our fast, global network (CDN).
nb_NO: Dine bilder blir automatisk optimalisert for ulike skjermoppløsninger for å best
    		mulig bildekvalitet. Vi bufrer dem også i vårt lynraske, globale innholdsnettverk (CDN).

en: Your main blog is not connected to WordPress.com. Please connect to get an API key.
nb_NO: Dit hovednettsted er ikke koblet til WordPress.com. Vennligst koble til for å få en API-nøkkel.

en: Your new field was saved successfully
nb_NO: Ditt nye felt ble lagret.

en: Your site is on Development Mode
nb_NO: Ditt nettsted er i utviklermodus

en: Your site is on the Free Jetpack Plan
nb_NO: Ditt nettsted har gratismodellen i Jetpack

en: Your site is on the Jetpack Personal plan
nb_NO: Ditt nettsted er på Jetpacks personlige modell

en: Your site isn’t reaching the Jetpack servers.
nb_NO: Ditt nettsted når ikke fram til serverne til Jetpack.

en: Your site isn’t securely reaching the Jetpack servers.
nb_NO: Ditt nettsted eller server kan ikke nå frem til Jetpacks servere på en sikker måte.

en: Your theme supports <strong>%s</strong>
nb_NO: Ditt tema støtter <strong>%s</strong>

en: Your theme supports Testimonials
nb_NO: Ditt tema støtter anbefalinger

en: Your upload didn't complete; try again later or cross your fingers and try again right now.
nb_NO: Din opplasting ble ikke fullført. Prøv igjen.

en: Your website needs to be publicly accessible to use Jetpack: %(error_key)s
nb_NO: Ditt nettsted må være offentlig tilgjengelig for å bruk Jetpack: %(error_key)s

en: a post or page is first published
nb_NO: et innlegg eller side først blir publisert

en: a post or page is updated
nb_NO: et innlegg eller en side blir oppdatert

[ctx: a variable command that a user can write, provided in the printed instructions]
en: option
nb_NO: innstilling

en: and
nb_NO: og

[ctx: as sharing source]
en: Email
nb_NO: Epost

en: cancel
nb_NO: Avbryt

en: day
nb_NO: dag

en: days
nb_NO: dager

en: edit
nb_NO: Rediger

en: edit text
nb_NO: rediger tekst

[ctx: error message in contact form builder]
en: Oops, there was a problem generating your form.  You'll likely need to try again.
nb_NO: Ooops. Det oppsto et problem med å opprette ditt skjema. Du vil trolig måtte prøve igjen.

en: go back
nb_NO: gå tilbake

en: hits
nb_NO: treff

en: hour
nb_NO: time

en: hours
nb_NO: timer

en: http://jetpack.com
nb_NO: https://jetpack.com

en: https://wordpress.org/
nb_NO: http://nb.wordpress.org/

[ctx: in {category/tag name}]
en: In "%s"
nb_NO: i "%s"

en: jumpstart option reset
nb_NO: tilbakestiling av husrtigstart-innstilingene

en: minute
nb_NO: minutt

en: minutes
nb_NO: minutter

en: month
nb_NO: måned

en: months
nb_NO: måneder

[ctx: my list of books to read]
en: To Read
nb_NO: Å lese

[ctx: next-saturday]
en: Image navigation
nb_NO: Bilde-navigasjonsmerke

[ctx: noun]
en: Comment
nb_NO: Kommentar

[ctx: past participle: books I have read]
en: Read
nb_NO: Lest

en: pixels
nb_NO: pixler

[ctx: placeholder: dropdown menu to select widget visibility; hide if or show if]
en: %s if:
nb_NO: %s hvis:

en: proofread
nb_NO: korrekturles

[ctx: recipe]
en: Difficulty
nb_NO: Vanskelighetsgrad

[ctx: recipe]
en: Directions
nb_NO: Fremgangsmåte

[ctx: recipe]
en: Ingredients
nb_NO: Ingredienser

[ctx: recipe]
en: Print
nb_NO: Skiv ut

[ctx: recipe]
en: Servings
nb_NO: Porsjoner

[ctx: recipe]
en: Time
nb_NO: Tid

en: search everything
nb_NO: Søk i alt

en: second
nb_NO: sekund

en: seconds
nb_NO: sekunder

[ctx: share to]
en: Email
nb_NO: E-post

[ctx: share to]
en: Press This
nb_NO: Skriv om dette

[ctx: share to]
en: Print
nb_NO: Skriv ut

en: the past day
nb_NO: den siste dagen

en: the past month
nb_NO: den siste måneden

en: the past quarter
nb_NO: det siste kvartalet

en: the past week
nb_NO: den siste uka

en: the past year
nb_NO: det siste året

[ctx: the value that they want to update the option to]
en: value
nb_NO: verdi

en: this video
nb_NO: denne videoen

[ctx: verb]
en: Copy
nb_NO: Kopier

[ctx: watch a video title]
en: Watch: %s
nb_NO: Se: %s

en: week
nb_NO: uke

[ctx: word count: words or characters?]
en: words
nb_NO: ord

en: year
nb_NO: år

en: years
nb_NO: år

[ctx: {#} Blocked malicious login attempts -- number is on a prior line, text is a caption.]
en: Blocked malicious login attempts
nb_NO: blokkerte innbruddsforsøk

[ctx: {#} Spam comments blocked by Akismet -- number is on a prior line, text is a caption.]
en: Spam comments blocked by Akismet.
nb_NO: useriøse kommentarer blokkert av Akismet.

[ctx: {$date_format} \a\t {$time_format}]
en: %1$s \a\t %2$s
nb_NO: %1$s \k\l %2$s

en: {{a}}Activate Manage and turn on auto updates{{/a}}
nb_NO: {{a}}Aktiver administrasjon og skru på automatiske oppdateringer{{/a}}

en: {{a}}Activate Manage{{/a}} to turn on auto updates and manage your plugins from WordPress.com.
nb_NO: {{a}}Aktiver Administrasjon{{/a}} for å slå på automatiske oppdateringer og administrere dine utvidelser fra WordPress.com.

en: {{a}}Activate Monitor{{/a}} to receive notifications if your site goes down.
nb_NO: {{a}}Aktiver overvåking{{/a}} for å motta varsler i tilfelle ditt nettsted går ned.

en: {{a}}Activate Site Stats{{/a}} to see detailed stats, likes, followers, subscribers, and more! {{a1}}Learn More{{/a1}}
nb_NO: {{a}}Aktiver Nettstedstatistikk{{/a}} for å se detaljert besøkstatistikk, likinger, følgere, abonnenter og mer! {{a1}}Lær mer{{/a1}}

en: {{a}}Activate Site Verification{{/a}} to verify your site and increase ranking with Google, Bing, and Pinterest.
nb_NO: {{a}}Aktiver Netstedsverifisering{{/a}} for å verfisere ditt nettsted øke rankingen på Google, Bing og Pinterest.

en: {{a}}Contact Support{{/a}}
nb_NO: {{a}}Kontakt brukerstøtten{{/a}}

en: {{a}}Manage Likes visibility from the Sharing Module Settings{{/a}}
nb_NO: {{a}}Bestem synligheten for likinger fra innstilliger for deling{{/a}}

en: {{a}}Turn on plugin auto updates{{/a}}
nb_NO: {{a}}Skru på automatiske oppdateringer for utvidelser{{/a}}

en: {{a}}View backup details{{/a}}.
nb_NO: {{a}}Vis detaljer om sikkerhetskopi{{/a}}.

en: {{link}}Configure your %(module_slug)s Settings {{/link}}
nb_NO: {{link}}Konfigurer dine innstillinger for %(module_slug){{/link}}

en: {{link}}Configure your Monitor notification settings on WordPress.com{{/link}}
nb_NO: {{link}}Tilpass dine innstillinger for varslinger fra overvåkingen på WordPress.com{{/link}}

en: {{span}}You can now also configure related posts in the Customizer. {{ExternalLink}}Try it out!{{/ExternalLink}}{{/span}}
nb_NO: {{span}}Du kan nå også konfigurere relaterte innlegg i tilpasseren. {{ExternalLink}}Prøv det!{{/ExternalLink}}{{/span}}

en: {{s}}Your Jetpack has a glitch.{{/s}} Connecting this site with WordPress.com is not possible. This usually means your site is not publicly accessible (localhost).
nb_NO: {{s}Din Jetpack har en feil.{{/s}} Det er ikke mulig å koble dette nettstedet til WordPress.com. Dette betyr vanligvis at nettstedet ditt ikke er offentlig tilgjengelig (localhost).
